Која е просечната големина на машкиот полов орган?

Дикусијата дали големината на пенисот е предуна за квалитетот на сексот и понатаму продолжува, но сега барем знаеме која е просечната големина на машкиот полов орган. Па момци ако имате поголем пенис од просекот, можете да бидете горди, иако тоа не значи дека сте добри во кревет.

Shock

Истражувањето е спроведено помеѓу 1661 испитаници каде научниците имале задача да ја утврдат просечната големина на пенисот во ерекција и резултатите покажале дека средната вредност е 14,2 см.

Истражувањето спроведено во универзитетот во Индијана покажало дека пенисите доаѓаат во сите облици и големини. Најмалиот пенис во ерекција бил долг 4 сантиметри, а најдолгиот имал 26 см.

Просечната димензија изнесувала 14,2 см и околу 3-4 см во пречник. Големината на пенисот зависела и тоа како мажот се возбудува. Пенисот ќе биде поголем ако се стимулира орално, за разлика од оној кој се стимулира со фантазија.

Должината на пенисот била предмет на бројни студии, но и на бројни урбани легенди и митови. За многу мажи помислата дека немаат доволно во гаќите предизвикува фрустрации и потешкотии во нивниот сексуален живот.

Меѓутоа дали големината на пенисот е навистина пресудна за квалитетен секс претставува тема за друга дебата. Некои истражувања покажале дека за некои жени кои постигнуваат вагинален оргазам големината е важна и дека со подолг пенис задоволството е поголемо. Други пак студии сугерираат дека поголем не значи и подобар. Идеалната големина на пенисот зависи од висината на особата, а некои студии откриваат дека за повеќето жени дебелината е поважна од должината.

(Фото) Се сеќавате ли на Марија и Боба од „Жикина Династија“?

Во Србија веќе течат подготовките за продолжение на серијалот Жикина Династија“. Главните актери едвај чекаат да започне снимањето а едни од нив се и Риалда Кадриќ и Владимир Петровиќ.

Тие во филмот беа Марија и Боба кои лудо се сакаа. За жал двајцата веќе не се бават активно со глума но прифатија да ја повторат улогата која им го промени животот. Владимир денеска има маркетинг агенција и веќе е дедо, а Риалда е психолг.

Продолжение на Жикина Династија – Малиот Миша ќе покаже што научил од дедовците

„Луди години“ или познат како „Жикина Династија“ серијал со кој израснаа многу генерации на задоволство на многумина ќе добие ново продолжение.

Новото продолжение ќе биде 11 филм од серијалот, а во него наместо легендите Драгомир Бојаниќ-Гидра и Марко Торововиќ кои за жал не се помеѓу нас во главната улога ќе се појави нивниот внук Миша кој ќе го игра Никола Којо кој играше и во претходната постава.

Миша во новото продолжение има двајца синови од кои едниот е во „лудите години“ со кои тој ќе видиме како ќе се справи и дали ќе ги применува советите на дедовците.

Новиот дел се планира да биде своевидно рестартирање на серијалот чие последно продолжение е снимено 1992 година, а иако поминаа толку години, темите и хуморот имплементирани во филмовите се актуелни и денес.

Припадниците на овие три хороскопски знаци ретко се одлучуваат за брак

Припадниците на овие три хороскопски знаци најчесто ја носат титулата на вечни ергени. Бракот не е нешто кон што целат и нив им е незамисливо да го поминат животот само со едно лице.

Мажите, барем кога е бракот во прашање, многу се комплицирани, а ако се родени во некој од овие три хороскопски знаци, тешко дека некогаш ќе се одлучат да застанат на лудиот камен.

Близнаци

На мажите родени во знакот на Близнаци, сè брзо им здодејува, па така и врските. Сакаат авантури и откривање нови работи, тешко им е себе да се замислат во врска со една жена до крајот на животот, а може да ги смири само партнерка која интелектуално ќе ги стимулира. Интелигенцијата за нив е најпривлечна карактеристика.

Стрелец

Стрелците се слободни луѓе кои сакаат да работат по своја волја и бракот како заедница во која е важен компромисот, не е за нив. мажите во овој знак повеќе сакаат пријателство и генерално љубов, но не семеен живот. Сакаат своите избранички да ги преплавуваат со подароци, нежност и емоции, но бракот како следен чекор кој се подразбира во врската, не е за нив.

Водолија

Мажите родени во овој знак ја сакаат својата слобода и независност. Љубовта и физичкиот однос се важни за Водолиите, но желбата за неограничен живот ја спречува длабоката интимност во љубовниот однос. Шармантен е и обожува припаднички на понежниот пол, па во животот обично има многу врски, но ниедна не ја крунисува со брак.

(Фото) Ќе ви го забрза пулсот: Луна Џогани конечно се разг*ле!

Атрактивната пејачка и учесничка во реалните шоуа Луна Џогани објави фотографија на социјтелните мрежи, но едно нешто им забрани на фановите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Поранешната учесничка во реалните шоуа ужива на одмор со момчето Марко Миљковиќ, а нејзината нова фотографија доби голем број лајкови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🧡

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Луна позираше во жолто бикини, но една работа им забрани на фановите, а тоа е да не коментираат на нејзините слики, што многумина ги изненади.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ummm🤔

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Популарно