„Најубави песни“, прв компилациски албум на Каролина Гочева

„Најубави песни“ е насловен на новиот албум на македонската поп дива Каролина Гочева, кој содржи 12 нејзини најубави песни со бонус од четири песни. Станува збор за прво компилациско ЦД на Каролина.

На прес-конференција по повод промоцијата на албумот, Каролина Гочева, изразувајќи задоволство од неговиот изглед истакна дека на албумот се наоѓаат оние песни за кои таа и „Авалон“ сметале дека се најубави.

- Направивме избор од 16 песни. Останаа и многу други песни кои сметаме дека можеби требаше да се најдат на албумот, но оставаме простор и за втор дел најубави песни понатаму за неколку години, рече Гочева.

На прес-конференцијата беше презентиран новиот спот за песната „Тој“, а беше најавен и концертот, кој Каролина Гочева ќе го одржи на 22 декември во Универзалната сала во Скопје.

Главно сум преокупирана, посочи Гочева, со подготовките за концертот.

- Искрено не се сеќавам некогаш толку со нетрпение да сум очекувала мој концерт, рече Гочева и додаде дека за концертот за некои песни има нови аранжмани.

Бобан Милошевски од „Авалон“ истакна дека како продукција се многу задоволни од визуелниот изглед на албумот.

- Се одлучивме тој концерт да биде акустичен првпат во кариерата на Каролина. Подготовките за концертот се во тек, посочи Милошевски.

Албумот „Најубави песни“ се продава по цена од 499 денари.

(Фото) Нивес Целзиус со предновогодишна честитка за фановите

Хрватската старлета Нивес Целзиус со предновогодишна честитка за фановите. Таа на Инстаграм позираше облечена, а сепак разголена.

Имено старлетата и пејачка облечена во дебел џемпер седна на подот и ги прекрсти нозете, но се чини дека заборави да облече гаќички, или пак намерно го направи тоа!?

„Совршен ден да не се излегува од дома“ порача Нивес со разголената фотографија.

Во овие четири хороскопски знаци се кријат вистинските пријатели за цел живот

Во кои хороскопски знаци се кријат најдобрите пријатели, со кои пријателството ќе ви трае цел живот без ниту еднаш да ви создадат проблем, да направат да се чувствувате непријатно, да ве изневерат или измамат?

Бик

Личностите родени во знакот Бик се исклучително верни и нема да направат ништо за да го загрозат пријателството. Ако ви е потребно нешто, тие ќе остават сѐ и ќе бидат со вас без разлика на тоа која доба од денот или од ноќта е. Биковите се несебични и затоа никогаш не бараат нешто за возврат, ним доволно им е чувството на сигурност кое му го дават на најдобриот пријател. Приземни се, со двете нозе стојат цврсто на земјата и затоа се одлични во давањето рационални совети.

Рак

Без разлика на тоа дали е во прашање љубовта или пријателството, емотивните Ракови секогаш сакаат да остварат длабок однос полн со меѓусебно уживање и почитување. Ништо не им е поважно од блиските личности и токму таа безвремена приврзаност ги прави одлични пријатели. И додека некои знаци се фокусирани на себе, Раковите вниманието секогаш ќе го насочат кон другите. Внимателно ќе ве слушаат и ќе ви понудат помош пред воопшто да добиете прилика за да ја побарате. Никогаш не мора да ги преиспитувате нивните намери, бидејќи се искрени и сѐ ќе ви кажат во лице.

Девица

Личностите родени во знакот Девица ги краси неверојатна лојалност. Практични и верни, имаат решение за секој проблем и добар совет за извлекување од секоја непријатна ситуација. Посебни се по тоа што немаат потреба да се мешаат во вашиот живот освен ако вие не го побарате тоа од нив. Дискретни се, па можете да им ги доверите сите ваши тајни. Девицата никогаш нема да ги заборави родендените и ќе направи мал „календар“ во кој ќе ги памети сите важни моменти, настани и датуми во животот на своите пријатели.

Риби

Заради отвореното и несебичното срце, емотивните Риби се најдобри пријатели. Нема подобро рамо за плачење од она на личноста во овој знак. Рибите се чувствителни и емпатични, секогаш прво мислат на другите луѓе, а дури потоа на себе. Среќата на другите луѓе ја храни и нивната лична среќа, па Рибите ќе дадат сѐ од себе за да видат насмевка на вашето лице кога ќе забележат дека не сте добро. Рибите не сакаат озборувања и нема да ве издадат, бидејќи тоа е против нивната природа.

Погледнете како правилно се чистат ушите

Кога ќе вметнете стапче за чистење во ушниот канал, тоа го узурпира природниот процес на отстранување на восокот и може да доведе до негово зголемување на производството.

Ушниот восок е една од оние течности кои за нас се надвор од видот, а со самото тоа и надвор од умот. Односно, се додека не ставиме стапче за чистење во ушите, всушност не сме свесни колку тие се навистина чисти Но, последната работа која треба да ја направиме е токму тоа, да ги ставаме во ушите овие стапчиња со памук.

Еве за што станува збор, ушниот восок е создаден од церумен, кој е задолжен за тоа кожата во увото да биде влажна, и мртви клетки на кожата од кои ушниот канал се ослободува како и остатокот од нашето тело. И можеби секогаш не изгледа така, но нашите уши се дизајнирани да се чистат самите туркајќи го восокот надвор од увото.

Меѓутоа, кога ќе вметнете стапче за чистење во ушниот канал, тоа го узурпира природниот процес на отстранување на восокот и може да доведе до негово зголемување на производството. Притоа, на ваков начин можете да го турнете восокот подлабоко во увото и да создадете блокада која ќе мора да ја отстрани доктор.

Имајќи го предвид ова, треба да ги заборавите и сите други начини за чистење на ушите. Сепак, постои една работа која може да ја направите за да го отстраните восокот од ушите. Капнете малку водород пероксид пред да влезете да се бањате. Пероксидот, восокот ќе го претвори во течност и ќе помогне да се испере.

Понекогаш и сувата кожа во ушниот канал може да доведе до насобирање на восок во ушите. Доколку ви се случува ова, ставајте по неколку капки минерално масло секој ден во увото за да ја помогнете хидратацијата.

Популарно