ФОТО: Познатата манекенка се соблече и изгледа совршено

Вини Халоу е успешна манекенка која и покрај проблеми со кожата храбро чеори по модните писти и ниже успеси. Таа позираше на плажите о Мајами каде уживаше заедно со пријателите.

Нејзината кожа губи пигментација, а оваа појава е наречена витилиго, што всушност ја одвојува Вини од останатите манекенки и ја прави барана и популарна.

Коментари

Популарно