ФОТО: Познатата манекенка се соблече и изгледа совршено

Вини Халоу е успешна манекенка која и покрај проблеми со кожата храбро чеори по модните писти и ниже успеси. Таа позираше на плажите о Мајами каде уживаше заедно со пријателите.

Нејзината кожа губи пигментација, а оваа појава е наречена витилиго, што всушност ја одвојува Вини од останатите манекенки и ја прави барана и популарна.

ФОТО: Македонската актерка го покажа стомачето

Македонската актерка Јана Стојановска пред крајот на јуни го кажа судбоносното „да“ и заплива во брчаните води со кошаркарот на МЗТ Скопје, Андрија Бојиќ, а сега објави фотографија со трудничкото стомаче.

Тие за три месеци треба да станат родители.

ФОТО: Спејко има нова девојка, вистинска с*кс бомба

Пред извесно време и дојде крајот на романсата меѓу Дарко Спејко и струмичанката Љупка, но изгледа кумановецот веќе не е сам.

Наводно, пред некое време ја запознал Елеонора, која беше дел од шоуто Задруга 2 и меѓу нив веднаш се појавиле искрички.

Елеонора во реалното шоу на Пинк, откри ама баш се… Особено извајаното голо тело под тушот, сосе сите свои бујни атрибути… И одзади и однапред!

 

Популарно