Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 13, а  дневната од 18 до 27 степени. Во Скопје yтринската температура ќе се спушти до 7, а дневната максимална ќе биде до 25 степени.

Коментари

Популарно