ВИДЕО: Заплака и еден од најголемите ривали на Коби

Не можеше да ги скрие емоциите, по загубата на една од најголемите играчки легенди на НБА лигата, иако во кариерата постојано беа лути ривали.

Тренерот на Клиперс, Док Риверс, заплака во интервјуто за Брајант откако беше објавено дека Мамбата го загуби животот во хеликоптерска несреќа:

Заедно со Коби Брајант (41), во хеликоптерот биле и неговата 13-годишна ќерка Џана и уште 7 други лица. Во несреќата, нeма преживеани.

Коментари

Популарно