ФОТО: Весна го продала автомобилот што пловеше во Вардар - еве како изгледа сега

Жолтиот убавец на Весна Бејби, под неразјаснети околности се најде во Вардар, но за среќа актерката не беше во него, така што целиот случај заврши со среќен епилог.

Возилото кое пловеше во Вардар, пред сервисот Проинтер Спит во центарот на Скопје, каде се подготвуваше за целосна рехабилитација. Наши извори во сервисот велат дека колата е донесена во многу лоша состојба и оштетена каросерија, но дека со малку повеќе труд, ќе биде во возна состојба.

Кој во иднина ќе го вози жолтиот убавец (по кој меѓу другото беше препознатлива Весна Бејби по улиците на Скопје), не се открива. Наш извор вели дека таа колата ја продала на еден скопјанец по поволна цена, пониска од најниските, бидејќи колата била “удавена”!!!!

ФОТО: Тамара ја покажа новогодишната атмосфера во домот и еден специјален детаљ за неа

На пејачката Тамара Тодевска и остана уште многу малку време додека нејзиното второ бебенце дојде на свет.

Тамара и нејзиното семејство годинава ќе имаат прекрасен почеток на Новата 2019 година, ќе го добијат најубавиот подарок – бебето Дарен.

Домот на пејачката веќе е украсен во празнично-новогодишен амбиент, а најкомфорното место на софата е резервирано за мама Тамара која одмара на специјална перница за трудници која исто така е со новогодишен принт и се надополнува на посебен начин.

Тамара на социјалната мрежа Инстаграм го покажа местото каде се рекалсира и е во исчекување на првиот знак дека е време да тргне на пат кон болница.

А Дедо Мраз оваа 2019 година ќе и го донесе најубавиот подарок и на Хана- нејзиното братче.

ФОТО: Сопругата на Ричард Гир го покажа трудничкото стомаче

Непосредно пред првата годишнина од бракот на холивудскиот актер Ричард Гир и неговата трета сопруга Алехандра Силва, брачната двојка ќе го добие првото заедничко дете.

Веста за бременоста е откриена уште во август, четири месеци по свадбата, а 35-годишната Алехандра сега гордо го покажа своето трудничко стомаче.

Третата сопруга на Ричард Гир на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира пред огледалото во бањата во тесен црн фустан, што уште повеќе го истакнува нејзиното трудничко стомаче и под неа на шпански јазик напиша: „Многу сум среќна”.

Гир ја започна врската со убавата публицистка уште додека беше во брак со Кери Лоуел. Но, тоа не го спречи да ја „освои” 33 години помладата Алехандра Силва, ќерка на Игнасио Силва, поранешен финансиски потпретседател на „Реал Мадрид“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

¡Soy muy feliz! ❤️ ... I’m so happy! #happygirl

A post shared by Alejandra Gere (@alejandragere) on

ВИДЕО од спалната соба на Вељко и вереница Богдана

Вељко Ражнатовиќ, синот Цеца и покојниот Жељко Ражњатовиќ – Аркан, покажаа дека неговото семејство живее како и сите нормални фамилии, а тој сака да ужива во мали, секојдневни работи.

Така, Вељко  многу заштитнички се однесува кон неговата помлада сестра Анастасија, на пример.

Многу грижлив и кон свршеницата Богдани Родиќ, чија рака  неодамна ја побара според традиционалните српски обичаи. Деновиве Вељко со еден гест покажа колку ја сака својата идна сопруга… Откако ќе се вовлече во спалната соба, па додека таа спие тој и го прави ова… Кое? Погледнете во видеото!

Популарно