ФОТО: Весна го продала автомобилот што пловеше во Вардар - еве како изгледа сега

Жолтиот убавец на Весна Бејби, под неразјаснети околности се најде во Вардар, но за среќа актерката не беше во него, така што целиот случај заврши со среќен епилог.

Возилото кое пловеше во Вардар, пред сервисот Проинтер Спит во центарот на Скопје, каде се подготвуваше за целосна рехабилитација. Наши извори во сервисот велат дека колата е донесена во многу лоша состојба и оштетена каросерија, но дека со малку повеќе труд, ќе биде во возна состојба.

Кој во иднина ќе го вози жолтиот убавец (по кој меѓу другото беше препознатлива Весна Бејби по улиците на Скопје), не се открива. Наш извор вели дека таа колата ја продала на еден скопјанец по поволна цена, пониска од најниските, бидејќи колата била “удавена”!!!!

ВИДЕО: Калиниќ гол се снимаше во када - жените полудеа

Познатиот српски актер повторно е во центарот на вниманието откако на својот Инстаграм профил објави видео снимка на која е гол.

Калиниќ во раката држеше нешто што наликува на рум штангла, а потоа ја изговори репликата од легендарниот фил „Scarface“.

Ова негово видео предизвика бура од реакции, а нај веќе поради неговото секси тело и стомачните, погледнете.

(ВИДЕО) Меган ја насмеа кралицата

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, пристигнала во Честер, како придружба на кралицата Елизабета,и ова е нејзино првво учество во кралска должност.Тоа воедно било и’ прво заедничко појавување на војвотката и кралицата во јавност, зардаи отварањето на културен центар со театар, библиотека и кино во Честер.

Бившата глумица уживала во патувањето со кралскиот воз во друштво на кралицата, и тоа неполн месец по венчавката за принцот Хари, за разлика од војвотката од Кембриџ,Кејт Мидлтон, која со кралицата во јавност се појавила девет месеци од своето мажење за принцот Вилијам.

Медиумите пишуваат дека се минало одлично, иако при влегувањето во автомобилот настанала збунувачка ситуација. Имено, Меган ја пуштила кралицата прва да влезе, а потоа сепак се премислила и предложила да се заменат.

Според Daily Mail, причина за замената било тоа што кралицата прва требало да излезе од автомобилот, при доаѓањето во Честер пред собраните обожаватели и дека на Меган и било кажано да влезе прва, но таа се збунила и ја пуштила кралицата да влезе прва.

Популарно