(ФОТО) Елена Велевска по распаднатиот брак: Или ќе бидеш некој или...

За пејачката Елена Велевска месец август беше доста бурен кога е брачниот живот во прашање, но барем во јавноста за брзо време спадна „прашината“, а Елена како силна жена не дозволи да се поремети нејзиниот тек во животот и професијата.

Пред некое време беше на одмор во Грција, каде освен опуштањето, изработи и една фотосесија на која изгледа одлично, а некои од обожавателите и дадоа епитет дека е нимфа.

Во костим за капење во пудра нијанса, Велевска го истакна своето згодно тело, а притоа напиша дека има и јасен поглед:

-Жените со став на многумина ќе им изгледаат препотентно и недостижно. Но, во животот или имате цел да бидете некој или оставате другите да ве разубедат дека сте никој, истакна пејачката.

Северина се огласи по шпекулациите дека се разведува

Српските медиуми деновиве пренесуваа дека Северина Којиќ и Игор Којиќ се разведуваат, а како причина беше наведена водителката Јована Јоксимовиќ.

Наводно Драган Којиќ Кеба ги поканил Јована и Жељко Јоскимовиќ на слава, а кога за тоа дознала Северина наводно си ги спакувала куферите и си заминала.

Јована не сакаше да ги коментира овие написи, истакнувајќи дека се глупости.

Од друга страна, Северина на својот „Инстаграм“ објави постара фотографија на која е заедно со Игор  од патувањето на Занзибар и на тој начин ги демантираше вестите за разводот.

За потсетување, пред некое време Северина исто така беше во центарот на внимането поради своите експлицитинит фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hakuna Matata💋#tb #zanzibar #tanzania #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Северина по втор пат се разведува

Игор Којиќ, по последната жестока кавга со Северина, заради која, наводно тие се разведуваат, повеќе нема да се врати во Загреб.

Како што тврдат добро упатените, неодамна тој се поздравил со некои од неговите пријатели и им го најавил своето враќање во Белград, неговиот роден град, кој го напушти пред три години, кога се омажи за хрватска поп ѕвезда.

“Игор и Севе веќе извесно време не функционираат баш најдобро. Славата на татко му, пејачот Драган Којиќ Кеба беше моментот кога ја прекинаа нивната врска, а кулминацијата се случила кога пејачката не се појави на концертот на таткото на нејзиниот сопруг. Тој ден таа и Игор повторно се скараа, па таа се врати на половина пат од Загреб до Белград дома.

Игор е многу лут и одлучи да остане во Белград, каде се слушнал со некои од неговите пријатели и им рекол да не се враќа повеќе во Хрватска“ – вели извор за српски Ало.

Да потсетиме, Северина имаше судско рочиште со Милан Поповиќ – таткото на нејзиното синче  во Загреб, на 4 декември, токму на денот на концертот на Кеба во Белград. Иако таа  не отишла на судење, туку тргнала за Белград, по новата расправија со Игор која случиле во текот на патувањето по телефон, Северина само го свртела автомобилот и се вратила во Хрватска и така го извиси свекорот Кеба.

Никој од нив  двајцата, ниту Северини ниту Игор  се’ уште не се огласиле во јавноста, како и Кеба, кој по одличниот концерт во Белград, отпатува на настапи во Бугарија.

ФОТО: Погледнете како сега изгледа првата жена на Жељко Јоксимовиќ?

Мина Јоксимовиќ е ќерка од првиот брак на еден од најпопуларните пејачи во регионот,  Жељко Јоксимовиќ.

Таа наследила извонреден талент за музика од нејзиниот татко, кој допрва треба да го потврди и докаже, иако за тоа има се’ уште време.

Мина често објавува фотографии со татко и,  а ретко кога објавува понекоја фотографија и со својата мајка Весна, првата сопруга на Јоксимовиќ.

Бидејќи нејзината мајка не сака да биде експонирана во медиумите, Мина ретко ги постира заедничките фотографии со мама Весна.

Така, на Инстаграм профилот на Мина, може да се најдат  само едвај една – две фотографии на нејзината мајка. Ова е една од ретките, која ако подобро ја загледате и проанализирате, можеби и ќе излезе точно она што го има во насловот на една од песните на Јоксимовиќ: „Има нешто у том што ме нечеш“? 

И веројатно има…  Зашто според цртите, како типови на жени, бившата – Весна и сегашната – Јована, можат да се сместат во ист тип! Впрочем, погледнете ги двете подобро и ќе забележите дека на пејачот – тој му е вкусот… за жени!

Популарно