ВИДЕО: Пушти бесен Питбул да удави Лабрадор сред бел ден во Прилеп!

На вознемирувачкото видео ќе видите како еден сопственик на крволочно куче го пушта среде бел ден дадави и јаде друго куче, притоа со насмевка гледајќи како второто домашно како цвили и плаче од повредите од крволочниот ѕвер. И сето ова се случува во Прилеп, среде бел ден.

Случајот е пријавен во полиција, а лабрадорот е однесен на ветеринар од страна на неговите сопственици.

Студентка од САД легнала да спие и никогаш повеќе не се разбудила

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила смртоносен облик на менангистис.

Џесика се вратила дома од фестиван на кој била со пријателите и пшретпоставила дека несе чувствува добро поради забавата.

Студентката заспала, но никогаш повеќе не се разбудила, оставајќи ја својата мајка уништена откако го пронашла наредното утро нејзиното беживотно тело.

„Дознавме за болеста после обдукцијата. Пред тоа немавме појма што се случува.Никој од нас не може да верува дека ја нема“ рекла мајката.

Таа станала да оди на работа и одлучила да ја разбуди ќерка си пред да оди, но штом влегла во собата видела дека нејзината ќерка лези со лицето надолу. Повикала брза помош кои  кажале да ја реанимира додека да стигнат, но безуспешно, на девојката и немало спас.

Раните симптоми на менингитис и септикемија може да вклучуваат треска, главоболка, повраќање, болка во мускулите и ладни раце и нозе.

Симптомите може брзо да се влошат, а во најлоши случаеви се умираво рокод неколку часа. Поради тоа Шејла ја споделува својата тажна судбина, сакајќи да ја подигне свеста за оваа опасна и тивка болест.

ВИДЕО: Влетан возач изгуби контрола над авотомобилот и ги лансираше тинејџерите!

Ова е шокантен момент кога една тинејџерска двојка која се бакнува на тротоарот е удрена од автомобил надвор од контрола и испратена да лета над ограда. Тинејџерите, кои чудотворно го преживеале инцидентот, биле погодени од „Форд фузија“ по снежната патека во градот Кемерово во јужниот руски регион, во областа Кемерово.

Според локалните медиуми, инцидентот се случил по претходна несреќа во која учествувале „Форд фузија“ и „Рено“. На снимката, снимена од камерата на возачот што чека на црвен семафор се гледа како Реното се движи напред, додека возачот се обидува да сврти лево. Сепак, Фордот фузија го погодува предниот дел на Рено и понесен од ударот влетува директно во тинејџерите, испраќајќи ги двете 18-годишни деца во лет над оградата.

Според локалните медиуми, на младата девојка и била дијагностицирана тешка модринка на главата, карлицата и колената, но пуштена е од болница.

Нејзиното момче, наводно, претрпело потрес на мозокот и скршеница на ногата и ќе остане во болница уште подолго.

Не е јасно дали локалните власти ја испитуваат несреќата.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

ВИДЕО: Возењето на овој искусен бајкер за среќа не заврши кобно

Екипа на канадски екстремни планински велосипедисти се спушти во градот Сквамиш за да се повозат на прекрасениот есенски тепих направен од паднатите лисја.

Возењето меѓу дрвјата, покрај црвените лисја, беше навистина забавено, но додека на еден од нив не му се лизна задното тркало. Возачот на велосипедот за среќа го избегна дрвото.

Популарно