Водителот на „Ѕвездите на Гранд откри каков е животот со 17 години помлада сопруга

Српскиот водител Војо Недељковиќ веќе 16 години е во складен брак во сопругата Маја, со која го има синот Ѓорѓе. Маја, која е вистинска убавица, од популарниот водител е помлада 17 години, но Војо со гордост истакнува дека не би му пречело и да е исто толку постара.

-Би ми било неважно маја да е и 17 годин и постара од мене, бидејќи во неа ја најдов личноста која ме прави среќен- кажа толј своевремено во интервју за магазинот „Hello“.

Покрај тоа што е посветена на семејството, Маја е предана и на работата и е успешна во својата професија.

-Таа заврши медицина, работи како лекар во Заводот за трансфузија на крв и моментално е на специјализација за некои крвни работи кои не знам ниту да ги изговорам. Максимално ја подджувам како што и таа мене, кажа тогаш Недељковиќ.

(ВИДЕО) Милјана: „Седи доле, главата ќе ти ја искршам“

Милјана Богдановиќ повторно беснееше на својот вереник Милојко Божиќ, кој го наговараше да седне до неа и да јаде, во реалното шоу „Парови“.

„Седи доле главата ќе ти ја искршам“, вели Милјана на видеото објавено на интернет, на кое таа со нож во рацете упатува закани кон 74. годишниот вереник.

„Јади што се јаде, побрзо, тргнувај. Кому му тераш инает? Јади на сила, Остави ги кивите и бриши се, седни овде“, вели Милјана.

Погледнете:

ФОТО: И Шерифовиќ лута на нас

Марија Шерифовиќ, победничката од 2007 година на Евровизија, вчера на социјалните мрежи ја коментираше Евровизија 2019, побара да се гласа за тамара и упати порака дека таа е најдобра.

Таа истакна дека повеќе нема да го гледа ова шоу, гневна на победата на Холандија и дека е разочарана што Македонија не дала ниту еден поен на Србија.

ВИДЕО: Дарко Лазиќ изнесе страшни детали за кои досега молчеше!

Во опуштена атмосфера, Дарко Лазиќ, прв пат по тешката сообраќајка зборуваше за својот живот.

Освен за големата несреќа, пејачот зборува, за поранешната сопруга, за иднината и тоа дека ќе биде татко.

Популарно