Дарко Лазиќ бесен на Ана Севиќ

Дарко Лазиќ не се појави на прославата по повод роденденот на ќерката Лорена, која ја организирала неговата поранешна сопруга и колешка Ана Севиќ, што изненадило многумина. Сега пејачот реши да открие повеќе детали за тоа.

Роденденот на ќерката Лорена, го пропуштил вели Лазиќ, поради неговата поранешна сопруга.

„Тоа мојата поранешна сопруга се добро намонтирала. Да ме плукаат новинарите. Требаше да го славиме роденденот на Лорена кон крајот на јуни, со тоа што кажав да не биде викенд, затоа што е многу веројатно дека ќе работам. И кога се дозна дека работа, се закажа роденденот и не можеше да се помести. Всушност, не сакам да зборува, тоа е нејзина работа, сите знаеме...“, навел Дарко Лазиќ.

„Јас на своето дете ќе му направам роденден кога нвистина ќе му биде на 10. јули во игротека и овде, така се ќе одбележиме како што треба“, истакнал Дарко.

Од цената ќе ви се заврти умот

Вељко и Богдана утринава својот син го одведоа дома во својата вила на Дедиње.

Сите забележаа дека Вељко го изнесе својот син од болница во транспортер на кој имаше дизајн со тигар, инаку симбол на српската волонтерска гарда, чиј командант бил Жељко Ражнатовиќ Аркан, а истиот го дизајнирала славната британска пејачка Палома Фејт, која го дизајнирала изгледот на неколку бебешки колички.

Неговата цена на официјалната веб-страница е 999,95 фунти, или 1.122 евра.

Да потсетиме, Богдани по царски рез го роди д-р Миленко Пророшиќ, кој и го роди мајката на Веjко, Светлана Цеца Ражнатовиќ и двапати.

(Фото) Подароци и цвеќиња, а на транспортерот за бебето и знакот на Аркан

Вељко и Богдана Ражнатовиќ, заедно со Цеца утринава го земаа малиот Жељко од породилиштето и го одведоа дома.

Цеца пристигнала со подароци и букет цвеќиња за снаата, па во автомобилот ја замолила Богдана да седи напред, а таа седнала на задното седиште со внукот.

Додека пак сите забележаа дека на транспортерот кој го донесоа за малиот Жељко имаше апликација тигар, што е познато „знак“ на Аркан.

(Видео) Наследникот стигна во вилата на Цеца: Таткото Вељко го внесе синот во домот

Богдана Ражњатовиќ денеска ја напушти болницата во која се породи и на овој свет го донесе малиот Жељко, наследникот на Вељко Ражњатовиќ.

Вељко и неговата мајка Цеца Ражњатовиќ рано наутро тргнаа кон породилиштето по бебето, а малиот Жељко сега стигна во својата куќа на Дедиње, каде што го внесе гордиот татко, кој изгледа не му дозволува на никој друг да го носи.

Да потсетиме, Богдана имаше породување со царски рез кај докторот Миленко Пророчиќ, кој ја породуваше и Цеца вапати.

Цеца даде 4.000 евра за породувањето на снаата Богдана Ражњатовиќ, а собата за бебето веќе е подготвена.

Популарно