Дарко Лазиќ бесен на Ана Севиќ

Дарко Лазиќ не се појави на прославата по повод роденденот на ќерката Лорена, која ја организирала неговата поранешна сопруга и колешка Ана Севиќ, што изненадило многумина. Сега пејачот реши да открие повеќе детали за тоа.

Роденденот на ќерката Лорена, го пропуштил вели Лазиќ, поради неговата поранешна сопруга.

„Тоа мојата поранешна сопруга се добро намонтирала. Да ме плукаат новинарите. Требаше да го славиме роденденот на Лорена кон крајот на јуни, со тоа што кажав да не биде викенд, затоа што е многу веројатно дека ќе работам. И кога се дозна дека работа, се закажа роденденот и не можеше да се помести. Всушност, не сакам да зборува, тоа е нејзина работа, сите знаеме...“, навел Дарко Лазиќ.

„Јас на своето дете ќе му направам роденден кога нвистина ќе му биде на 10. јули во игротека и овде, така се ќе одбележиме како што треба“, истакнал Дарко.

Тамара најави концерти во Шпанија, Германија и Данска

Нашата овогодинешна преставничка на Евросонг,Тамара Тодевска,  заминува на европска турнеја. Таа веќе ги најави првите три концерти кои ќе се случуваат во Шпанија, Данска и Германија.

На 5-ти октовмри таа ќе настапи во Мадрид, Шпанија, на втори ноември во Архус, Данска, а пак на 30-ти ноември во Келн, Германија.

-Многу сум возбудена што ќе настапувам во Мадрид, Архус и Келн оваа есен. Едвај чекам да ве видам. Наскоро со повеќе информации – порача Тодевска на својата официјална страница.

Тамара неодамна се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако при интонирање на химната ги изостави стиховите во кои се спомнуваат Гоце Делчев, Гули и Сандански.

Набргу потоа се извини и појасни дека се работи за ненамерен пропуст, но поради бурните реакции во јавноста го откажа концертот во Охрид и настапот на ,,Пивофест” во Прилеп, кој требаше да се случи на 20-ти јули, во сабота.

На нејзиното место на манифестацијата ќе настапат „Нокаут”.

ФОТО: Јелена Карлеуша во болнички кревет

Режисерот Дејан Миличевиќ објави фотографија од пејачката Јелена Карлеуша во болнички кревет, а во опис на фотографијата напиша „Шок состојба“.

Со оглед на фотографијата и тоа кој ја објавил, според фановите, веројатно се работи на нов спот за нова песна на Карлеуша, која го носи токму насловот „Шок состојба“. Според други, пак, ова е дел од кампања.

Она што е сигурно е дека Карлеуша успеа да ги размрда повторно своите фанови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dejan Milicevic (@dejan_milicevic) on

ФОТО: Бујните гради во бикини на плажа

Македонската фолк-пејачка Сања Гроздановска-Сани е активна на социјалните мрежи, каде често споделува фотографии од своите работни активности, но и од приватниот живот.

Таа првите јули одлучи да го помине на море од каде објави и неколку фотографии во бикини со кои ги почести фановите на овие врели денови.

Погледнете:

Популарно