ФОТО: Најатрактивните македонски блогерки на Инстаграм

Ако до пред неколку години на блогерите или инфлуенсерите се гледаше со спектицизам, во последно време сведоци сме дека оваа професија и тоа како одлично фукнционира и во нашата земја.

Факт е дека нема многу блогерки во нашата земја, но тие што ги имаме и тоа како се популарни и атрактивни.

Ние решивме да просурфаме на инстаграм-профилите кај најпопуларните македонски инфлуенсерки и да ви претставиме дел од нив…

Ќе започнеме со ред…

Љупка мИтрова

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

Александра Шијакоска!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Style Diaries by Shijakoska (@aleksandrashijakoska) on

Маџестик!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aleksandra Trpeska (@majestic.at) on

Фросина Дамјановска!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Frosina Damjanovska (@frosinad) on

Ксенија Деспотоска!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ksenija Despotoska (@ksenijadespotoska) on

Јанева!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Adventures With Janeva (@janeva) on

Марта Димоска!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marta Devilish (@marta_devilish) on

 

 

Извор: Слободенпечат.мк

„Бев жена за една ноќ“: Гоца Тржан првпат проговори за непознати детали од нејзиното минато

Гоца Тржан деновиве ја објави својата нова песна „Жена за една ноќ“ за која сними и видео запис. Пејачката не крие дека била жр*ва на изгубена љубов, но и дека многупати била жена за една ноќ.

„И неколку пати сум била жена за една ноќ. На никој никогаш не сум била љуб*вница. Бев жена за една ноќ во смисла да чекам мажот да се претвори во принц. Принцот се раѓа, се воспитува. Жената може да биде жр*ва или да биде среќна што нашла маж кој и одговара“ вели Тржан. Гоца за потреби на спотот, наместо да ангажира манекен, таа го ангажираше нејзиниот сопруг Радомир Раша Новаковиќ.

„Кога се опушти и кога престана да игра во спотот, заборавиме дека сме пред камери, беше навистина добар. Во еден момент беше изнервиран и ми кажа дека не може, тогаш му реков да гледа во мене и да се концентрира, тогаш се беше супер“ објаснува пејачката.

Во пролжение слушнете ја новата песна на Гоца.

ФОТО: За нивниот изглед зборуваа сите

Тенисерот Рафаел Надал и неговата долгогодишна девојка Мариа Франциска Чиска Парељо стапија во брак завчера во Мајорка на еден од најскапите имотив во Шпанија.

На свадбата која беше најавувана со месеци, меѓу најзабележителните гости ил кралот на Шпанија, Хуан Карлос Први. Иако се најавувало дека на церемонијата ќе дојде со хеликоптер, тој дошол со автомобил, со силно обезбедување.

Шпанскиот тенисер Фелисијано Лопез бил беспрекорно облечен токму како и неговата сопруга Сандра Гего, која била во цветен фустан и изгледала женствено.

Сандра и Лопез се „свежи младенци“ затоа што се венчале пред само еден месец. Меѓу гостите бил и шпанскиот тенисер Давид Ферер, кој се појавил со сопругата Марта Торнел.

Марта е позната по лежерниот стил на облекување, но за свадбата добро се подготвила.

Запазени биле и аргентснскиот поранешен тенисер Хуан Монако, кој се појавил во популарните лежерни чевли, кои повеќето мажи ги носат, нокои не се по вкус на сите жени.

Неговата девојка Диани Арнопулус дошла во долг фустан со животински принт.

Новак Ѓоковиќ не бил повикан на свадбата, а Роџер Федерер кој е во добри односи со Надал не можел да дојде на свадбата.

ФОТО: Беше најубава русокоса во Холивуд

Една од најпознатите холивудски актерки Ким Бесинџер своевремено била синоним за сексипил и убавина, а ја красел раскошен актерски талент и несекојдневна харизма.

Бонд девојката ги освоила срцата на гледачите, но и на многу познати мажи, како Ричард Гир, Принц, продуцентот Џон Питерс.

Сите биле едногласни - Ким го имала „она нешто“, но исто така била дива и хировита, но не била имуна на алкохол, наркотики и секс, како и на трошење пари.

На врвот од кариерата го запознала Алек Болдвин и тоа додека заедно го снимале филмот „The Marrying Man", а подоцна признала дека уште на првиот состанок ја прашал дали сака деца.

Парот разменил брачни завети во 1993 година, откако актерката поминала низ многу тежок финансиски и професионален период во кој прогласила и банкрот. Четири години помладиот Болдвин тогаш бил нејзина најголема поддршка и потпора, а во 1995 година ја добиле ќерката Ајрланд.

Само пет години подоцна ставиле крај на бракот, и тоа со вистинска драма и обвинувања од двете страни. Алек својата среќа ја пронашол во сопругата Хиларија со која го очекува петтото дете, додека Ким долги години била посветена во борбата за права на животните и нивното згрижување и спасување.

Таа синоќа се појавила на хуманитарна забара посветена на животните, а изгледала значително поинаку од младоста. Таа се појавила во во старки и бела памучна маица, но сите повеќе ги интересирало нејзиното издеформирано лице.

Не е тајна дека актерката имала низа естетски корекции, но се чини дека дефинитивно претерала. Славната 65-годишна актерка го покажала лицето на кое е тешко да се воочи било каква мимика, а се чини дека и фризерот не ја завршил добро работата таа вечер.

Популарно