Следуваат врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и значително посвежо со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Т-мин. од 8 до 15 а т-макс. од 20 до 28 степени.

Во Скопје утре променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен северн ветер. Температурата ќе биде во интервал од 12 до 24 степени.

Во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, кои на места ќе се спуштат и до нула степени.

Облачно со умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец

Времето ќе биде облачно и значително постудено со повремени врнежи од дожд,ана планините и на некои повисоки места од снег.Ќе дува од умерен до засилен ветер од западен и севрозападен правец што ќе предизвика појава на снежни наноси.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест степени,а дневната температура ќесе движи од нула до 12 степени.

Во Скопје ќе биде облачно и засилено постудено со повремени врнежи од дожд.Ќе дува од уерен до засилен ветер од западен и северозападен правец што ќе предизвика појава на снежни наноси.

Утринската температура ќе достигне до два степени,а дневната до осум степени.

Сончево време со мала до умерена облачност

Времето ке биде топло до мала до умерена облачност.Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец,особено во западните делови каде ќе достигнува над 70км/час.Кон крајот на денот ќе наспати наоблачување,во западните делови со врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од -1 до 4 степени,а дневната температура ќе се движи од 19 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност .Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен ветер.

Сончево и топло со умерена облачност

Денеска не очекува  сончево и релативно топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири степени, а дневната температура од 12 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе достигне до минус два, а дневната температура до 14 степени.

До среда ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност. Под влијание на влажен бран во среда кон крајот на денот и во четврток ќе настапи наоблачување со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува засилен ветер во среда од југозападен, а во четврток од северозападен правец. Дневната температура значително ќе се намали

Популарно