Видео:Путин доби честитка за роденден од Холивуд

Жители на Лос Анџелес објавија фотографија од неидентификуван авион на кој на   небото над Холивуд „исцрта“  #VVP67, што според „толкувањето“ на корисниците на социјалната мрежа, било роденденска честитка за рускиот претседател Владимир Путин.

Во видеото се гледаат првите иницијали на рускиот претседател на  VVP-ВВП - Владимир Владимирович Путин, додека 67 претставува број на години што ги наполни вчера рускиот претседател.

Еден корисник објави видео на кое се гледа како честитката е направена од мал авион што кружи на небото.

Путин инаку го прослави својот 67 роденден во дивината, далеку од Кремљ, уживајќи во планинарењето во тајга со неколку свои сопартијци, пренесува Спутник.

На видеото и фотографиите објавени вчера може да се видат Путин и министерот за одбрана Сергеј Шојгу како се качуваат на планини и собираат печурки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#VVP67 or #VVPG7 #MERCURYRETROGRADE

A post shared by Preston Olivia James (@prestonoliviajames) on

Фото: Дали заслужуваат 102,5 проценти поддршка за постапката

На социјалните мрежи се појави фотографија од еден наш сограѓанин кој доби соодветна лекција. Тој своето луксузно возило го паркирал пред контејнерите за смет,  очигледно станарите решиле да ја земат правдата во свои раце. Имаше различни  коментари   за постапката, најголем дел ја одобруваа истата  на пример:  „102,5% поддршка за гестов“ и слично

Тој бил заљубен во неа и во вистинскиот живот

Се сеќавате ли на Чендлер и Моника, на многумина омилениот пар од серијата "Пријатели". Сега во јавноста протече дека всушност Метју Пери бил заљубен во Кортни Кокс и во вистинскиот живот.

US Weekly пишува дека анонимен извор, блозок до актерот тврди дека Метју "секогаш бил заљубен во неа" и уште додал дека "никогаш не ја преболе до крај" .

Кортни и Метју неодамна ги воодушевија своите фанови со заедничка фотографија на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Guess who I had lunch with today....I KNOW!! Could I BE any happier? #realfriends

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on

"Погодете со кого бев на ручек денес...Знам!!! Можам ли да бидам посреќна?, напишала Кортни за таа прилика и во таговите додала "Вистински пријатели".

ФОТО: Згодната Рита предизвика кавга меѓу Георгина и Роналдо

Аргентинката Рита Переира се појавила секси како и секогаш па направила вистински хаос на доделувањето на МТВ наградите во Севилја.

Поради „жешката“ и провокативна Рита напад на љубомора добила свршеницата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез.

Наводно сексапилната актерка и водителка во минатото била во врска со Кристијано, што никогаш не било потврдено. Но, на Георгина и биле доволно шпекулациите за да „збудалела“ од љубомора кога ја видела на црвениот тепих во Севилја.

Според португалските медиуми Роналдо и Рита се запознале во 2008 година и биле во врска се до 2012 година. Поради Рита љубоморна била и поранешната девојка на Кристијано, руската манекенка Ирина Шајк.

Погледнете ги нејзините фотографии и уверете се зошто:

Популарно