ФОТО: Македонската пејачка ја покажа својата ќерка

Македонската пејачка Сара Костадиновска - Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Андоновски, пред една година се остварија во улогата на родители и ја добија малата Илина.

Пејачката, како горда мајка, покажа фотографии од Илина, на кои таа е одлично стилизирана. Погледнете и сами проценете на кој повеќе личи:

ФОТО: Таа и купи скапоцен подарок на снаата

Вереницата на синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ и официјално направи веридба и доби скапоцен подарок.

Таа на снаата и купи скапоцен часовник, со вереничкиот прстен кој го доби од Вељко.

Сега се реши да и даде скапоцен прстен кој дури не го дала ни на ќерка си Анастасија.

ФОТО: Аца Лукас славеше, па заспа на сопствениот роденден

Викендот што помина познатиот српски пејач Аца Лукас организираше забава во еден познат ресторан во Белград по повод својот роденден.

На роденденската забава биле поканети најблиските пријатели и колеги на Лукас. кои „заглавиле“ до раните утрински часови.

Очигледно Лукас изморен од напорниот ден, некаде на крајот од својот роденден успеал да заспие пред присутните гости.

Како изгледало тоа, погледнете од фогорафијата:

Марија Шерифовиќ: Време е да се одморам

Српските медиуми пишуваа дека Марија Шерифовиќ нема да биде дел од овагодинешната сезона на „Ѕвездите на Гранд“.

Пејачката иако се размислуваше дали да биде дел од музичкото жири, сепак се одлучи и оваа година повторно да седне во столчето на „судија“ и да ги оценува кандидатите.

Меѓутоа, Шерифовиќ сега дифинитивно планира да не биде дел од шоуто, а како што вели оваа одлука не му се допаднала многу на Поповиќ.

„Најнапорен дел од моето професија е ми давање на интервјуа, но јасно ми е дека едни без други не можеме. Што се однесува до концерите, тоа е ми е најубав дел од професијата, оној момент кога ќе излезам на сцената. Работата во студио ме радува, некогаш едвај чекам нешто да снимам и тоа да го објавам. Најтешки ми се снимањата на „Ѕвездите на Гранд“, вели Шерифовиќ, а на прашањето дали има сили за нова сезона, пејачката вели:

„Не, немам, немам сили ниту за оваа сезона што мислам дека може да се забележи“ вели Шерифовиќ.

Марија додава дека е задоволна од своите кандидати и се надева дека и оваа сезона ќе победи нејзин учесник.

„Има добри кандидати. Во оваа сезона имам повеќе кандидати од претходната. Веќе започнав да работам со нив, има добри и квалитетни деца, и додека имам сили некого да научам, јас ќе бидам тука за нив. Меѓутоа, официјално мислам повеќе да не бидам во тоа жири бидејќи сум како дежурен „дисапнзер“, веќе пет години седам во тоа жири. Можеби е доста, или некоја пауза, не знам. „Ѕвездите на Гранд“ ќе траат за секогаш, како битката на „Неретва“, време е малку да се одморим од нив, но и публиката да се одмори од мене. Поповиќ веќе знае и прифати со тешко срце. Се прави глув и луд…Да победим и оваа сезона и да си одам дома“ вели Шерифовиќ.

За потсетување, во претходната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ победи Џејла Рамовиќ која беше во групата кај Шерифовиќ односно таа му беше ментор.

Популарно