ФОТО: За 8 месеци заработува 70.000 евра без многу труд - погледнете како

Инстаграм моделот Клои Хортон открила дека во февруари оваа година успеала да заработи неверојатни 60.000 фунти и тоа само продавајќи фотографии во заводлива долна облека.

Оваа девојка од Шкотска заработува 20 фунти секогаш кога некој ќе се претплати на нејзиниот профил на страницата OnlyFans, а на месечно ниво се збогатува со повеќе од 7.500 фунти.

Клои инстистиран на тоа дека фотографиите таму не ѝ се претерано разголени, иако споменатата страница во јавноста е позната како некој вид порно содржина која собира жени кои сакаат да бидат модели.

Инаку, фотографиите кои таму се објавуваат се неприкладни за Инстаграм, на кој исто така објавува провокативни фотографии во секси гардероба и минијатурни бикини.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The cutest two piece @femmeluxefinery ❤️ #luxegal

A post shared by Chloe (@_chloehorton) on

На Инстаграм атрактивната 19-годишна девојка ја следат повеќе од 20.000 следбеници, а Твитер го користи за промоција на својот лик и дело.

На Твитер признала колку пари заработила за само 8 месеци од приходите на оваа страница, односно дека благодарение на успехот преминала во конкурентската ВИП страница каде може да се заработува двојно повеќе.

Клои се пофалила дека сега на нејзината сметка ќе легнуваат 15.000 фунти месечно, а таа не е првата старлета ниту Инстаграм сензација која признала дека заработува на овој начин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Swipe for sexy pics

A post shared by Chloe (@_chloehorton) on

ФОТО: Емина Јаховиќ ги „запали“ мажите со фотографија од теретана на која ги рашири нозете

Емина Јаховиќ е во фокусот на јавноста поради својот љубовен живот, но таа по се изгледа нема намера да се занимава со сите шпекулации и решена е да живее здраво и да биде посветена на семејството и кариерата.

Пејачката се храни здраво и ја чува витката линија, а во тоа и помагаат напорните тренинзи. Сега Емина покажа колку е еластична. Таа објави фотографија на која скоро направи шпага, па ги воодушеви следбениците, особено оние од посилниот пол.

„Тренингот е завршен. Среќен вторник“, напиша кратко Емина на Инсатргам .

ФОТО: Има 27. години, а сега е во врска со 41-годишниот музичар

27-годишната актерка и модел Шантел Џефриз позната е и како поранешна девојка на Џастин Бибер и копија на старлетата Ким Кардашијан.

Оваа убавица е позната по бурниот љубовен живот во кој не крие каков статус сака кај мажите.  „Не ме интересираат мажи без статус“, порачала јасно и гласно во една прилика.

Во 2011 година го завела и синот на познатиот рапер Пи Диди, Џастин Комб, а врската траела нешто помалку од една година. Во 2012 година се гледала со раперот Лил Твист, но и со играчот на американски фудбал Ди Шон Џексон, со кој раскинала во 2013 година.

Успеала да го „улови“ и раперот Тревис Скот, кој е познат како татко на детето на најмладата милијардерка на светот Кајли Џенер.

На листата на нејзини поранешни се наоѓа и кошаркарот Џордан Кларксон, кој едно време го поврзувале со Кајли Џенер.

Сега, Шантел се одмора на познатото мексиканско летувалиште Тулум во друштво на познатиот музичар, 41-годишниот Дипл, со кој ги врзувало долгогодишно блиско пријателство кое очигледно прераснало во љубов.

Популарно