Видео: Милојко ја прeтeпe Милијана заради

Синоќа започна расправија во  во вилата -каде се одржува ријалити шоуто  „Парови“ откако Милијана, по своја иницијатива, започна да ги пакува своите работи за да оди кај својот љубовник  „Жабац“.

Хаосот започна со тоа што прво Милијаnа  го удри Урош во соблекувалната, бидејќи тој не сакаше да се помести  додека таа ги земеше своите работи. Во тој момент, Милојко и Милијана беа внатре, каде што Милојко прво започна да го удира Урош, а потоа со тупаница започна да ја удира по главата кон Милијана, кој не можеше да се одбрани.

Обезбедувањето реагираше веднаш, но не доволно брзо за да ги раздели!

Продукцијата ќе одлучи дали и со колку пари ќе бидат казнети учесниците.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BESNI_MEDVEDICI (@besni_medvedici) on

Фото: „Не се залетувајте на прва“

Социјалните мрежи поставува нереални стандарди и тоа е тема за која постојано се зборува, но сепак не носи резултати, затоа што повеќето продолжуваат да веруваат дека животот е таков како  што е претставен на  социјалните мрежи, каде што сè е убаво, фино и скоцкано, луѓето изгледаат совршено, се забавуваат и  заработуваат многу пари. Но, деновите тема на дискусијата се обработените фотографии на  Инстаграм кои Јелена и Зорана кои до максимум ги фотошопираат  пред да ги сподела.

Иако едните ја сакаат другите не, некои ја слушаат другите не, но едно е вистина Јелена е една од најголемите ѕвезди која ги диктира модните трендови, за кои е потребна голема храброст. Неа на Инстаграм ја следат повеќе од 2,2 милиони луѓе кои знае да ги почести со атрактивни и разголени фотографии. Деновиве таа објави фотографија  во нејзин стил.  За разлика од  нејзините објавени фотографии на кои таа изгледаше совршено поради фотошоп излегоа и  фотографии кои ја откриваат вистинската приказна. Поточно дека и Јелена не е  поштедена од малите женски неправилности како што е целулитот. Секако тоа не е ништо страшно, но за 41-годишната дива  сепак тоа е проблем иако за тоа немаше никаква потреба. Но, кога си Карлеуша тогаш се е дозволено. Сепак, луѓето на социјалните мрежи ја исмејуваа и пишуваа разни негативни коментари поради употреба на фотошоп.

Без фотошоп

Но, тука не завршува. На пик се најде и позната блокерка Зорана Јовановиќ позната како Зорана. И за неа може да се рече дека е зависник од фотошоп. Таа за разлика од пејачката која ги измазнила нејзините нозе, за до го сокрие целулитот Зорана реши да си ја стесни половината. Па откако си ја стесни половината, си објави фотографија на нејзиниот профил. Но, веднаш на Инстаграм излезе и вистинската верзија од објавената фотографија, па почнаа да се редат разновидни коментари. Едните пишуваа дека  треба да ѝ биде срам што се претставува во поинакво светло, додека пак другите и порачаа дека е поубава во нејзиното природно издание и дека нема потреба да ги фотошопира фотографиите.

Зорано со фотошоп / Фото: Инстаграм

Реалната фотографија

Видео: Шерон Стоун со својот изглед ги шокир..е сите

Познатата актерка Шерон Стоун за која  се пишуваше дека е  како вино, колку е постара толку подобро. Сепак, нејзиното ново издание, кое „се појави“ на социјалните мрежи, ги изненади фановите кои едвај ја препознаа.

Атрактивната актерка од „Ниски страсти“ го поддржа движењето #BlackLivesMatter, после насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Таа направи бизарно видео за тоа како да се направи безбедна просторија.

"Здраво луѓе. Сега сме среде хаос. И ако сте некаде каде се чувствувате несигурни, треба да го сторите тоа. Најбезбедно место во вашата куќа би можело да биде бањата затоа што веројатно таму имате најмалку прозорци", започна Шерон на Инстаграм.

Потоа продолжи со смешни совети.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Make a safe room here’s how 👍🏻💪🏻

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

„Може да ставите неколку ќебиња и перници во кадата, можеби ќе треба да преспиете таму“, рече таа.

Сепак, овие бизарни совети беа засенети од нејзиниот изглед. Многумина коментираа дека таа не личи на себе, дека остарела „преку ноќ“ и дека лицето изгледа „испиено“.

Фото: Ријана направи нешто неочекувано

Познати личности од светот на убавината, модата и забавата се собраа да го поддржат движењето „"Black Lives Matter"“, а меѓу нив е и пејачката Ријана.

Таа неодамна ја промовираше новата колекција на долна облека „Savagexfenty“, а освен тоа, основачот на модниот бренд Аи Та изјави дека неговата компанија ќе се врати на пазарот фустан во форма на вратоврска што ја носеше Ријана во 2019 година.

Според дизајнерот, освен тоа фустанот стана достапен за сите за набавка, А Саи Та откри дека сите приходи ќе бидат донирани на три добротворни цели кои  ќе му помагаат на движењето „Black Lives Matter“, пишува ENews.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

get into this bra tho...like I’m usually humble but not about lingerie 🤷🏿‍♀️💜 @savagexfenty

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Ријана веќе го освои модниот свет со својот бренд Fenty, како и брендот за долна облека "Savagexfenty", кој го  „сруши“идури и недопирливиот  брен „Victoria's Secret“ од престолот, и предизвикува голем интерес во јавноста  и со козметичката линија "Fenty Beauty"..

Популарно