ВИДЕО: Професорка спиела со пет ученика

Мажената професорка по историја во едно од најелитните училишта во Јужноафричката Република имала сексуална афера со барем пет ученици. Професорката Фиона Виоти спиела со ученици од училиштето Бишопс Дајосесан Колеџ во Кејптаун помеѓу 2013 и 2019 година, потврдила истрагата. 

Секс скандалот го обелоденил еден 18 годишен ученик, со тврдења дека бил во интензивна врска со неа и дека почнала да врши притисок кога тој сакал да раскинат.

-На почетокот се согласуваше на се, но стана жртва кога не можеше да раскине. Професорката на почетокот му праќаше пораки да се најдат кај нејзе дома, но достигна ниво кога од се му беше доста, вели родителот на ученикот и додава дека професорката не сакала да го остави на мира па на крајот отишле кај директорот.

Фиона ја користела шансата да заведува тинејџери и како тренер на ватерполо тимот, а ненадејно во октомври си дала отказ, неколку дена пред обвинувањата да се појават во јавност.

Приватните истражувачи кои ги ангажирало училиштето откриле дека таа целела кон полнолетни ученици барем шест години пред и после мажењето за инвеститорот Пав Виоти. Пронашле и нејзини експлицитни снимки кои кружеле низ училиштето и интернетот, но не е откриено на кого му ги праќала.

Професорката претходно работела како модел и нејзини фотографии се појавувале по разни списанија.

Инаку нејзиниот дедо бил директор на училиштето во кое таа работи, додека нејзиниот татко како и таа, предавале историја.

Локалните медиуми пишуваат дека нема да биде покрената дисциплинска постапка затоа што таа веќе дала отказ, но дека е малку веројатно дека таа некогаш ќе може да предава повторно.

Адвокатот на Фиона вели дека таа оди на терапија кај психијатар а нејзиниот маж рекол дека после овој скандал тие се разведуваат.

Корона вирусот стигна во Европа, двајца починаа – „Најверојатно ќе има и уште“

Франција потврди две смртни случаи како резултат на корона вирусот, изјави француската министерка за здравство.

Ова се првите смртни случаи во Европа.

Во француските градови Париз и Бордо се потврдени два случаи на корона вирусот, изјави француската министерка за здравство Агнес Бузин.

Таа додаде дека веројатно ќе има и други случаеви, пишува Спутник.

-Пациентот има 48 години. Тој се врати од Кина. Помина низ градот Вухан, рече министерката за првата жртва од коронавирусот, објави „Франс Инфо“, притоа додавајќи дека тој бил “во контакт со десетина други лица по пристигнувањето во Франција”.

Нашаите институции препорачаа да не се патува во Кина, а во соседна Србија властите забранија посети во болница и со посебни термокамери контролираат евентуално заболени лица на аеродромите кои превентивно се носат во болница.

Кинезите вчера почнаа да градат болница, а ќе биде готова за десетина дена

Во кинескиот град Вухан забрзано се гради нова болница со 1000 кревети, каде би требало да се лекуваат заболените од коронавирусот.

На фотографиите се забележуваат багери како ја порамнуваат земјата, и темелите не се готови.

Но, според најавата на кинеските власти, стационарот ќе биде готов до 4 февруари.

Десетици багери и друга механизација почнаа со работа вчера навечер.

Ова не е првпат во Кина да се гради цела болница за само десетина дена. Кога во 2003 година изби епидемијата на САРС, од која починаа 774 лица, во Пекинг за една седмица беше изградена болница.

Чудо во Сибир: Жена падна од 9-ти спрат, стана и замина

Сосед сними неверојатна сцена во Сибир – на својата камера забележа жена која паѓа од девети спрат на зградa, пренесува српски „Курир“.

На снимката може да се забележи жена која од голема висина паѓа во длабок снег, по што таа станува и како ништо да не се случило, си заминува од местото на настанот.

Детали за овој несекојдневен настан, ни за тоа дали жената има некакви повреди, засега не се објавени.

Популарно