Сончево и потопло време со мала до умерена облачност.

Денеска не очекува променливо сончево и потопло  време со мала до умерена облачност. По одделни котлини со појава на магла, претежно во претпладневните часови. Ќе дува слаб, а во југоисточните делови умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура во текот на ноќта  се движеше во интервал помеѓу -2 до 5, а  дневната ќе се движи  во интервал  од 7 до 16  степени.

Во Скопје утринската температура  достигна до 2 степени, а дневната температура ќе достигне до 13 степени.

Облачно со повремен дожд, а на повисоките планини од снег

Денеска во претпладневните часови не очекува облачно време  со повремен дожд, а на повисоките планини од снег.

Утринската температура ќе се движи од 0 до минус 5, а дневната од  минус 4 до 11 степени. Во Скопје, , максимална температура до 9 степени . 

Погледнете ја темературата во останатите делови од државата:

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта кон понеделник во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Утринската температура ќе се движи од минус 5 до 1, а дневната од 6 до 13 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до минус 3, а дневната ќе достигне до 8 степени.

Облачно со магла по котлините

Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус  2, а дневната од  минус 5 до 13 степени. Во Скопје, , максимална температура до 6 степени . 

Погледнете ја темературата во останатите делови од државата:

Популарно