ФОТО: Тања Савиќ покажа во каков однос е со родената ќерка

Српската пејачка Тања Савиќ празниците ги помина со семејството, а ги честиташе со фотографија на која позира со својата сестра.

Инаку, пред неколку години се зборуваше дека Билјана и Тања се скарани и дека не разговараат и тоа во време кога пејачката била скарана со родителите.

Меѓутоа, Тања тоа го демантирала, односно признала дека Билјана ѝ е голема поддршка. Следбениците во коментари ѝ порачале дека личи на својата сестра, односно ѝ упатиле комплименти за изгледот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hristos se rodi! Neka vam ovaj dan bude radostan! Živeli🥂 #tanjasavic #ljubav #sreca #radost

A post shared by Tanja Savic (@tanja_savic_private) on

ФОТО: Тања Савиќ ја нема веќе црна коса по која е препознатлива

Пеачката Тања Савиќ од почетокот на својата кариера не експериментираше многу со својот изглед.

Таа е препознатлива по својата црна коса, меѓутоа пеачката на социјалните мрежи покажа каква промена направила.

-Драги мои, сакам да ја најавам долго очекуваната песна. Доаѓа песна која ќе го растопи и најтврдото срце. Спотот само што не е завршен, до тогаш уживајте во фотографиите. Очекувајте нешто сосема поинакво од она што до сега сум го работела, порача Тања. Нејзините фанови се воодушевени од новиот изглед.

ВИДЕО: Дарко Лазиќ го покажа и другиот свој талент

Српскиот пејач Дарко Лазиќ покажа уште еден талент, покрај тоа што одлично пее. Снимка која ја објавил на Инстаграм воодушевила многу негови следбеници.

Пејачот во октомври 2018 година имаше тешка сообраќајна несреќа, па мораше да паузира со кариерата, но многу брзи ѝ се врати на музиката.

Многумина знаат дека пејачот има талент за пеење, но не и дека одлично свири хармоника, што сега и покажа.

ФОТО: Поранешната сопруга на Кајмакоски доби романтично изненадување пред врата

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, мисицата и модел Кристина Димитријовска, која се проба и во водите на музиката, доби неверојатно изненадување пред својата врата со кое се пофали на социјалните мрежи.

Моделот не откри дали со подарокот има и посвета и картичка, ниту покажа од кого е изненадувањето, туку само сподели фотографии.

Популарно