Предлог за денешен ручек

Свинско печење

Состојки

 1кг. свинксо месо за зачинување сол, бибер, мајчина душичка, рузмарин

2 главички кромид

5 чешниња лук

1 морков 

црвено вино 100мл. 

говедска супа (од коцка) 300-400мл 

Компири -1 кг.

1 чаша домашна презла по вкус зачини сол, бибер, мешан зачин по потреба зејтин 

Начин на подготовка

1. Направете мали засеци во месото на 1см. и убаво зачинете со сол, бибер и мајчина душичка. Втријте ги зачините и оставете го да стои (ако имате можност и преку ноќ). 2. Загрејте ја убаво тавата со сосем малку зејтин и ставете го месото да се запржи и да фати убава боја од сите страни (многу кратко, 2-3 мин се потребни). Во тавата во која ќе печете на дното наредете го кромидот исечкан на полумесечинки, исечканиот морков и чешнињата лук (притиснете ги прво да се отворат). Врз нив ставете го месото, полијте со виното и супата и ставете гранче рузмарин. Поклопете со капак и ставете во загреана рерна на 180С да се пече 2 часа. 3. Компирите исчистете ги и исечкајте ги на покрупни парчиња. Ставете ги во тенџере на оган да се проварат околу 15тина минути. Потоа претурете во цедалка и оставете ги малку да испари водата. 4. За презлата, од вечер оставете неколку парчиња леб надвор да се исуши. Потоа раздробете на поситни парчиња, ставете во сецкото и блендирајте додека добиете лебни трошки (не толку ситни како купените). Зачинете ја презлата со зачини по вкус и спремна е за користење. 5. Компирите попрскајте ги со малку зејтин и потоа убаво наросете со презлата. Префрлете ги во плех за печење, наросете уште малку презла и ставете ги во загреана рерна да се печат. Потребно им е малку време, околу 20тина мин. 6. Имаме и сос =) ... Кога месото е готово, внимателно извадете го од тавата и оставете го на страна да се одмори. Содржината што е во тавата (зеленчукот и течноста) претурете ја во блендер и блендирајте додека не се добие убава кремста смеса. Ако ви се чини премногу густо може да прецедите преку ситна цетка и да додадете уште малку од супата. 7. На крај сервирајте по желба и уживајте во ручекот. Добар апетит

Предлог за денешен ручек

Потпечено селско месо во пире од компири  

Состојки

За селското месо 300 гр свинска кртина

300 гр пилешки гради

200 гр свежи печурки шампињони

сол и бибер по вкус

1/2 лажичка буковец

2 лажици брашно

1 лажичка црвен пипер свинска маст за пржење

2-3 лукчиња

За пире 120 гр инстант пире(компирови снегулки) 1/2 л вода 2 лажици путер 200 мл млеко 1 мала лажичка сол бибер по вкус 

Подготовка

1. Месото го сечкаме на коцки- залчиња. Го динстаме, па го запржуваме во свинска маст, зачинуваме со сол, бибер и буковец.

2. Го тргаме на страна, го ставаме во тавата во која ќе го печеме.

3. Во истото тавче запржуваме ситно насечкани печурки и нив ги додаваме кон месото.

4. На свинска маст (2-3 лажици) во истото тавче ставаме ситно насечкано лукче кратко да ни се запржи, додаваме брашно и црвен пипер, запржуваме и додаваме вода(околу ½ л). Нешто налик на бешамел треба да ни биде сосов.

5. Со сосов го залеваме месото и го ставаме во загреана рерна на 200 степени да се пече околу 45 минути.

6. Откако ќе се испече и испари водата го оставаме да излади па го подготвуваме инстант пирето.

7. Водата заедно со сол ја доведуваме до вриење, па го ставаме компировите снегулки, мешаме. Додаваме путер и млеко, соединуваме брзо со мешање, за да не ни се направат грутки. Откако е готово со него го залеваме селското месо.

8. Потпекуваме околу 10-15 минути на 180 степени. 

Предлог за денешен ручек

Потпечено селско месо во пире од компири  

Состојки

За селското месо 300 гр свинска кртина

300 гр пилешки гради

200 гр свежи печурки шампињони

сол и бибер по вкус

1/2 лажичка буковец

2 лажици брашно

1 лажичка црвен пипер свинска маст за пржење

2-3 лукчиња

За пире 120 гр инстант пире(компирови снегулки) 1/2 л вода 2 лажици путер 200 мл млеко 1 мала лажичка сол бибер по вкус 

Подготовка

1. Месото го сечкаме на коцки- залчиња. Го динстаме, па го запржуваме во свинска маст, зачинуваме со сол, бибер и буковец.

2. Го тргаме на страна, го ставаме во тавата во која ќе го печеме.

3. Во истото тавче запржуваме ситно насечкани печурки и нив ги додаваме кон месото.

4. На свинска маст (2-3 лажици) во истото тавче ставаме ситно насечкано лукче кратко да ни се запржи, додаваме брашно и црвен пипер, запржуваме и додаваме вода(околу ½ л). Нешто налик на бешамел треба да ни биде сосов.

5. Со сосов го залеваме месото и го ставаме во загреана рерна на 200 степени да се пече околу 45 минути.

6. Откако ќе се испече и испари водата го оставаме да излади па го подготвуваме инстант пирето.

7. Водата заедно со сол ја доведуваме до вриење, па го ставаме компировите снегулки, мешаме. Додаваме путер и млеко, соединуваме брзо со мешање, за да не ни се направат грутки. Откако е готово со него го залеваме селското месо.

8. Потпекуваме околу 10-15 минути на 180 степени. 

Предлог за денешен ручек

Ражничи од риба и компир

СОСТОЈКИ:

500 гр риба

1 лимон

700 гр компири

слатка пипер

маслиново масло

рузмарин

босилек

мајчина душица

оригано

бибер

сол

1 главица кромид исечкан на кругови

2 чешниња сечкан лук

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Рибата исечкајте ја на мали парчиња. Додајте ги сите зачини, малку сок од лимон, масло и добро измешајте. Оставете во маринада барем половина час покриено.

На дрвени стапчиња редете парчиња риба и кромид кој малку сте го посолиле.

Компирите исечкајте ги по желба, додајте зачин, бибер, слатка пипер и маслиново масло. Добро измешајте и ставете во намастен плех. Од горе наредете ражничи со риба. Печете на 220 степени околу 50-100 минути.

Популарно