Кумановец добил 50.000 евра на грепка во Германија

Кумановец завчера изгребал 50.000 евра на грепка во Нирнберг, во германската покраина Баварија, објави „Kumanovonews.mk“.

Тој тврди дека додека патувал кон Македонија застанал на бензинска пумпа да се одмори и притоа се одлучил да си ја проба среќата.

– Не сум редовен играч на лото ниту пак на спортска прогноза. Од забава купив еден лоз кој чинеше 2 евра. Почнав да гребам и на две места ми се појавија по 50.000 евра. Почна да ме обзема возбуда, но не верував дека ќе добијам нешто. Кога ја изгребав и последната од трите исти бројки не можам да ви го опишам чувството. Помешани емоции од неизмерна среќа до неверување дека ја добив главната премија , – раскажува возбудено нашиот сограѓанин, кој додава дека за Божиќ паричката се паднала кај него и ова е првата потврда дека среќата оваа година ќе биде на негова страна.

Izvor: 24info.mk

Маленко „Во Охрид на викенд, одмор, исклучиво со негативен корона тест не постар од 72 часа“

Поранешниот пливач Александар Маленко, ги користи социјалните мрежи за „дискусија, коментари и предлози“ околу актуелни теми за својот роден град Охрид.

Вчера и денес имаше големи полемики на социјалните мрежи околу тоа дали жителите на Скопје требаше масовно да одат во Охрид, но и во други места низ државата и со тоа можеби да придонесат за ширење на вирусот и онаму каде што во моментов го нема.

Еве што денес напиша Александар МАленко на актуелната тема:

„Колку е политика длабоко навлезена во секоја пора од нашево општество доволно говори факт што Градоначалник на Охрид не најде за сходно да излезе навремено (Среда, ден пред да се соопштат мерки од Влада и Портпарол Вилипче) на прес конференција во заштита на свои сограѓани, совесни граѓани и соопшти :

Секој е добредојден во Охрид на викенд, одмор, исклучиво со негативен корона тест

не постар од 72ч.

Дезинфекција 10 еуро за секој автомобил, како и 5 еуро туристичка такса по лице.

И да, ќе беше нападнат од разно разни куртон новинарчиња, партиски портали и медиуми, ама со одговор од две реченици ќе им затнеш муцки напучени полни само со рекла казала.

Затоа што се грижам за здравје на свои сограѓани во време на светска пандемија-COVID 19, и имам потполно право да донесувам одлуки од локален карактер.

Затоа што сопственици на викенд куќи и станови не плаќаат ѓубретарина,комуналии и вода (исклучок 2% совесни граѓани)

Затоа што надвор од МКД ѓи плаќате сите нови туристички такси воведени секое лето, па така ќе мора и дома совесно да постапувате.

Ама Ти Градоначалник не можеш ова да го направиш затоа што си само обична восочна фигура, партиски полтрон и немаш свое Јас!“

Водителот мораше да оди на опера..а

Војо Недељковиќ, водител на “Ѕвездите на Гранд“, примен е во Клинички - болнички центар “Бежаниска коса“.

“Ќе биде подобро. Дојде време за мала генералка. За тоа време, доволно време за размислување. Чувајте се“, напишал водителот на фотографијата од болничкиот кревет.

Како што се дознава, Воја имал камен во жолчка, но несакал да оди на операција.

Видео: Хуманата мисија во ,,Ја сакам Македонија‘‘, потребниот лек стигна на вистинската адреса

Во емисијата „Ја сакам Македонија“ се јави гледач кој побара лек за својата сопруга. На апелот голем број на граѓани се понудија од својата домашна аптека да го дадат потребниот лек. СЕПАК ИМА ХУМАНИ ЛУЃЕ. 

Популарно