Сончево со умерена локална облачност и со умерен ветер од северен правец

Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до  5, а дневната од  минус 6 до 13 степени. Во Скопје, максимална температура до 11 степени . 

Погледнете ја темературата во останатите делови од државата:

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне со ретки грмежи

Денеска не очекува  променливо облачно  време со повремени врнежи од дожд , попладне со ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 13, а дневната од  15 до 23 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува  умерен, повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе достигне до 19 степени.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и со потпросечни дневни температури. Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и појава на грмежи.

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и со умерен ветер

Денеска не очекува  променливо облачно време  со локални врнежи од дожд и со умерен до засилен северен ветер. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12, а максималната ќе достигне од 15 до 22 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 19 степени.

И во наредните денови ќе продолжи периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. В четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо облачно и посвежо време

Денеска не очекува променливо облачно и посвежо. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер. УВ=5

Утринската температура се движеше во интервал од 4 до 12 степени, а дневнатаќе се вижи од 11 до 21 степен Целзиусов.

Во Скопје максимална дневна температура до 18 степени Целзиусови.

Популарно