Али Ахмети: Да не се чепка во џебот на граѓаните

Али Ахмети, лидерот на ДУИ во емисијата „Click Plus“ на ТВ 21 и порача на Владата да не ги намалува платите на вработените во јавниот сектор. Претседателот на партијата која е пома коалициски партнер во Владата алудираше дека не се сложува со предлогот на предводникот на СДСМ, Зоран Заев, речиси сите вработени под државна капа во критичниот период за економијата да имаат минимаен доход.

Тој рече дека не е добро да се чепка во џебот на граѓаните, алудирајќи на тоа дека Владата по предлог може да донесе мерка за намалување на платите на минималец и дека ДУИ веќе испратила предлози за справување со коронавирусот во државата.

Спека, Ахмети вели дека функционерите од двете владеачки партии во Владата се согласуваат и работат заедно за време на кризата со епидемија и дека нема партиски поделби. Според него засегнатите институции работеле добро, иако можеле и подобро.

ВИДЕО: „Пепи ми беше дечко ама раскинавме, тепањето беше пред два месеци“

Во краткото видео таа открива дека била тепана од момчето пред два месеца и дека нема видливи повреди по телото зошто поминало многу време.

Во новото видео кое новинарот Фуркан Алиу го објави денеска на Твитер тепаното девојче од Штип ги објаснува околности под кои била тепана од страна на своето поранешно момче.

Таа денеска, по објавувањето на видеото со експлицитно насилство врз неа на социјалните мрежи, со нејзиниот татко биле во полициска станица по што, вели, тој не се чувствува добро цел ден.

Во краткото видео таа открива дека била тепана од момчето пред два месеца и дека нема видливи повреди по телото зошто поминало многу време.

СВР Штип денеска ги приведе двајцата штипјани кои навредувале и претепале 21-годишна девојка среде бел ден во влез на станбена зграда, при што целиот случај со снимиле на мобилен, а видеото се најде на социјалните мрежи. Тие ќе останат 24 часа во полициска станица.

ВИДЕО: Едно дете имам ама ме закопа веќе, но и она е виновна

Новинарот Фуркан Салиу денеска разговарал со таткото на едно од момчињата кои полицијата ги приведе поради насилство.

Јавноста ги виде како крвнички тепаат 20-годишна девојка и ја прашуваат дали е бремена. Тие и покрај тоа што не се сигурни за нејзината состојба упорно ја клоцаат и шамараат.

Во еден дел од разговорот таткото вели можеби и таа е виновна. -Едно дете имам ама ме закопа веќе, потенцира тој.

Изјавата на таткото:

Популарно