(Видео) Несекојдневна сцена во Белград: Поставена фигура на Исус, полицијата реагираше!

Засега не е познато кој би можел да стои зад овој необичен чин. На улицата Јуриј Гагарин и Доктор Иван Рибаар, на вртењето на трамвајот и автобусот на крајот на Блок 45 бил поставен Исус распнат на бандера.

Фигурата била поставена во речси природна големина и златна боја, а направена е од картон кој бил прицврстен на конструкцијата.

Како што објавија медиумите, оваа акција е изведена во текот на ноќта во Белграг. А минувачите биле изненадени кога забележале за што станува збор.

Засега никој не знае кој ја поставил и зошто, а комуналците пристигнаа да ја размонтираат конструкцијата. Полицијата реагираше и во моментов го истражува случајот и се обидува да ги открие сторителите.

Видеото можете да го видите ТУКА

Фолк пејачката подготвена за настапи!

Конечно заврши карантинот и сега настапите, музиката, пеењето и публиката се враќаат на сцена. Пејачите радосни веќе започнаа со своите ангажмани. Меѓу првите е фолкерката Сани Гроздановска, која после три месеци пауза, со нетрпение чека да им запее на обожавателите. Па дури и маска си дизајнирала за таа пригода.

Но, не би било тоа тоа ако Сани не напише и некој статус и секако да  предизвика насмевка кај нејзините следбеници на социјалните мрежи. „Вежбам одење на штикли“, напиша таа бидејќи ја чека долго играње и пеење по долгата пауза.

Инаку, Сани во петок ќе пее во скопски ресторан,  но овој пат наместо внатре и пред гостите до маса, Сани ќе пее на отворено. (М.А)

Кој и даде 100 евра неа

 Старлетата  Станија Добројевиќ се пофали на Инстаграм дека на сметка и биле префрлени 100 евра, државна помош која ја најави Вучиќ, кои им се даваат на сите полнолетни граѓани на Србија кои се пријавиле за тоа.

„Легнаа 100 евра! Благодарам, претседателе“ - напиша Станија.

Но, тоа не беше сè од Станија. Имено, таа ги почасти фановите со две голи фотографии.

Првата беше од сауна, додека втората беше од бањата, а Станија не носеше градник на ниту еден од нив.

Фото: Таа сепак се осмели да се фотографира го.а

Доминика Цибулкова е една од тенисерките која ги „разбранува“ социјалните мрежи со своите фотографии.

Доминика ќе се породи наскоро, но таа сè уште не се откажува од провокативните фотографии. Скоро секој ден, четвртиот рекет во светот објавува слики во кои таа е гола, а стомакот практично е „до забите“.

Да потсетиме, во нејзината богата кариера заработи над 13 милиони евра. Таа го достигна најдобриот пласман во 2017 година, кога го достигна четвртото место на ВТА-листата. Таа освои осум титули, а на грен слем турнирите, нејзиниот најдобар резултат беше финалето на Австралија опен 2014 година.

Кариерата ја заврши во ноември 2019 година, а во декември објави дека е бремена со сопругот со кого среќно беше во брак неколку години. За време на нејзината кариера, таа се сметаше за една од најзгодните тенисерки и успеа да ги „почести“ своите фанови со атрактивни фотографии, а овој пат воодушеви бројни следбеници кои ја поздравија Доминика во коментарите.

Погледнете ја галеријата фотографии, и проценете сами како изгледа Цибулкова додека „ситно  брои“ до породувањето.

Популарно