59 новозаразени денеска во Скопје, над 100 во цела држава

Неофицијално дознаваме дека во последните 24 часа има регистрирано над 100 нови случаи со коронавирусот, од кои 59 се во Скопје.

Доколку се потврдат бројките ова ќе биде втор пат да имаме троцифрен број на новозаболени од почетокот на епидемијата.

Во текот на вчерашниот ден пак бројката изнесуваше 76 нови случаи.

Коментари

Популарно