Жител на Сарај загина во зграда во Кисела Вода, паднал во отвор за лифт

Жител на Сарај, на возраст од 30 години го загуби животот по пад во отворот за лифт во зграда во скопската населба Кисела Вода.

Како што објави „Алсат“, Мујадин Муртезани е човекот од Сарај кој утринава околу 9.30 часот го загуби животот.

Причините за несреќата се разјаснуваат.

Коментари

Популарно