Брза пита без кори

Брза подготовка, фантастичен вкус!

СОСТОЈКИ:

300 гр сирење

1 јајце

1 чаша јогурт

3 лажици масло

2 лажици кисела павлака Пекабела

1 лажица свинска маст

1 кесичка прашок за печиво

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Изгмечете сирење, додајте јајца, измешајте. Потоа додајте јогурт, масло, павлака па повторно измешајте па додајте брашно и прашок за печиво и соединете со лажица.

Загрејте маст па ставете со лажица тесто едно покрај друго додека ја наполните тепсијата. Печете на 200 степени околу 20 минути.

Готви.мк

Коментари

Популарно