Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи

Времето денеска во земјава ќе биде претежно облачно, претпладне на југоистокот со локален дожд. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од еден до седум, а максималната ќе достигне од седум до 10 степени.

Во Скопје претежно облачно, претпладне со слаб до умерен ветер од северен правец. До крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Минималната температура ќе се спушти до три, а максималната ќе достигне 10 степени Целзиусови.

Коментари

Популарно