ФОТО: Бекамови трошат богатство во Црна Гора

Викторија и Дејвид Бекам вчера во попладневните часови слетаа на аеродромот во Подгорица од каде се упатиле на Свети Стефан, каде престојуваат во еден од најлуксузните хотели на црногорското приморје.

Тие веднаш по доаѓањето во хотелот заминале на плажа каде што Викторија ги направи првите фотографии.

Во луксузниот ресорт во кој престојуваат Бекамови ноќевање во делукс апартман чини околу 1800 евра по лице, а пристапот до плажата е дозволен исклучиво на гостите.

ФОТО: Парис Броснан ги освојува модните писти

На годинешната Модна недела во Лондон, а во склоп на добротворната манифестација „Фешн фор рилиф“, чиј домаќин оваа година беше манекенката Наоми Кембел (49), во Британскиот музеј ревијата ја носеше Пирс Броснан (66), Парис (18).

За разлика од Пирс, кој го посвети својот живот на актерството, Парис ги освојува модните писти во целиот свет, а деновиве се појави на пистата заедно со Стела Максвел (29) додека од публиката гордо го следеше татко му.

На почетокот на минатата година најмладиот син на актерот потпиша договор со модна агенција и дебитира на ревијата на италијанскиот бренд „Долче и Габана“ во Милано. Тогаш критичарите го оценија неговиот изглед на пистата „одличен“ и рекоа дека е убав како татко му.

На годинешната Модна недела во Лондон, а во склоп на добротворната манифестација „Фешн фор рилиф“, чиј домаќин оваа година беше манекенката Наоми Кембел (49), во Британскиот музеј ревијата ја носеше Пирс Броснан (66), Парис (18).

За разлика од Пирс, кој го посвети својот живот на актерството, Парис ги освојува модните писти во целиот свет, а деновиве се појави на пистата заедно со Стела Максвел (29) додека од публиката гордо го следеше татко му.

На почетокот на минатата година најмладиот син на актерот потпиша договор со модна агенција и дебитира на ревијата на италијанскиот бренд „Долче и Габана“ во Милано. Тогаш критичарите го оценија неговиот изглед на пистата „одличен“ и рекоа дека е убав како татко му.

Постариот брат на Парис, Дилан (22), исто така се занимава со манекенство, а дебитира во 2014 година на ревијата на Сен Лоран.

Пирс ги доби Дилан и Парис со новинарката Кили Шеј Смит (55) со која се венча во 2001 година. Од бракот со неговата покојна сопруга, австралиската актерка Касандра Харис, има син, Шон (36), кој исто така се занимава со актерство.

ФОТО: Бела Хадид направи драматична промена

Популарната манекенка Бела Хадид неодамна на ревија во Лондон го претставила новиот изглед. Откако ова лето стана русокоса, сега одлучила да ја скрати косата и да ја направи најпопуларната фризура на годината – боб.

Но, баш кога помисливте дека тоа било вистинско изненадување, Бела се одлучила за уште подраматична промена.

На својот Инстаграм профил ја претставувала новата компанија во која соработувала, а за која се соблекла гола и ја “испробала“ својата нова фризура.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bling Bling...Mf @hugocomte @thepopmag Richard Rockwood 🖤

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Машки скратената коса ги истакнала нејзините остри линии на лицето, а истата ја претставила манекенката во целосно поразлично светло.

Нејзиниот нов изглед заработил многу комплименти, а во втор план била нејзината провокативност. А во продолжение ви откриваме 5 работи кои не сте ги знаеле за популарната манекенка.

БЕЛА ХАДИД Е ОДЛИЧЕН ЈАВАЧ НА КОЊИ

Таа почнала да јава „веднаш штом проодила“ и станала одличен јавач. Таа еднаш изјави: „Знаете каков е секој модел, „Дали практикувам јога?“ Па добро, коњите го имаат истиот ефект.“ Во 2015 година таа откри дека тренирала за Олимпијадата во 2016, но нејзината мајка, Јоланда Фостер на тоа рече дека амбициите на Бела биле спречени од инфекција која се јавува при убод од крлежи (а ја имаат и таа и нејзиниот брат).

ПРЕД ДА ТРГНЕ ПО СТАПКИТЕ НА СЕСТРА Ѝ, БЕЛА СЕ ПРЕСЕЛИЛА ВО ЊУЈОРК ЗА ДА ГО СЛЕДИ СВОЈОТ СОН ЗА ФОТОГРАФИЈА И ДА ДОБИЕ ДИПЛОМА

Иако уште како мала била заинтересирана на оваа тема, ѝ било потребно одредено време за да се прилагоди пред камерата. „Не се сеќавам дека во детството сум посакала да бидам модел, тоа беше некако повеќе за Џиџи“, изјави Бела во 2014 година. „Но, сè повеќе ми се допаѓа кога сум пред камерата. Тоа што имав искуство зад камерата ме научи многу за осветлувањето и аглите, како да се движам и што изгледа добро, а што не.“

БЕЛА ЈА БОЈАДИСУВАЛА СВОЈАТА ПРИРОРДНО РУСА КОСА КАФЕАВА, ЗА ДА СЕ РАЗЛИКУВА ОД ПОСТАРАТА СЕСТРА.

„Едноставно јас сум потемна личност и тоа што сестра ми е русокоса, а јас бринета е добар начин да се разликуваме“, рече Бела. „Понекогаш ставам перика и си мислам дека би било забавно ако повторно станам русокоса, но, сепак, задоволна сум со бојата на мојата коса. Русокосите изгледаат како ангели. Сестра ми може да се извлече од сè.

БЕЛА ЧЕСТО ЈА СПОРЕДУВААТ СО ДРУГО ПОЗНАТО ЛИЦЕ: ЏЕНИФЕР ЛОРЕНС.

„И тоа по неколку пати на ден и не знам дали таа го знае тоа“, вели Бела.

ЗА НЕЈЗИНОТО ЈАВНО РАСКИНУВАЊЕ СО ПЕЈАЧОТ ОД THE WEEKND НЕ МИСЛИ ДЕКА Е НЕЈЗИНАТА ПРВА ТЕШКА РАЗДЕЛБА

„Мојата прва болна разделба беше со мојата прва вистинска љубов, мојот коњ Лего, кога ми беше дијагностицирана болеста. Кога јавате коњ, тие имаат целосна контрола врз вас и тие можат да ве убијат во секунда, па затоа градите однос и посебна врска со нив. По таквиот вид траума, раскинувањето што се појави во таблоидите е само мал залак.“

ФОТО: Ѓоковиќ ги засука ракавите и отиде на нива да си откопа компири

Верувале или не светски познатиот тенисер и првак Новак Ѓоковиќ ги засука ракавите и отиде на нива.

Тој на својот Фејсбук профил сподели фотографии со кои ја шокираше јавноста но и изненади многумина фанови ширум светот.

Неговите фанови не ни помислуваа дека тој би можел да работи нешто друго освен неговата професија, тенисот но по се изгледа Ѓоковиќ знае како да изненади па тој се најде на нива и тоа како земјоделец, иако тој тоа го обожува и е горд што потекнува од таква земја.

Имено тенисерот сподели фотографии од една нива во местото Брзеќ каде собирал компири заедно со жителите.

Тој им се заблагодари на сите за ова убаво искуство во родниот крај, а за возврат за неговата помош добил и вреќа компири, погледнете.

Инаку Новак Ѓоковиќ е роден на 22 мај 1987 во Белград и е професионален тенисер од Србија.

Ѓоковиќ бил првиот српски тенисер кој победил на „гренд-слем“ турнир во поединечна категорија и најмладиот играч кој стигнал до полуфиналето на еден „гренд-слем“ тунир. Тој е еден од четирите играчи (заедно со Давид Налбандијан, Давид Ферер и Рафаел Надал) кој го победил Роџер Федерер трипати во една календарска година; еден од трите играчи (заедно со Налбандијан и Николај Давиденко) кој ги победил и Федерер и Надал во еден ист турнир; најмладиот играч од поновата ера кој ги победил трите најдобри тенисери еден по друг, кога во Роџерс-купот во 2007 година ги победил третиот, вториот и првиот тенисер во светот (Енди Родик, Рафаел Надал и Роџер Федерер, соодветно) итн.

Популарно