Оваа секс поза многу боли, дури и таа заплакала

Напознатата чешка порно актерка Тара Вајт тврди дека нејзината работа не е лесна и дека понекогаш снимањето трае предолго и до 15 часа.

Тара постигна голема слава, признава дека не и било лесно во многу ситуации и дека во една сцена на жесток секс почнала да плаче.

-Се сеќавам добро на тоа снимање на Карибите. Бев во поза каде што се потпирав на раце, додека задникот ми беше во воздух. Таа сцена прилично се одолговлече и почна рамото многу да ме боли. Од толку силна болка почнаа да ми течат солзи и мораа да го прекинат снимањето. Замислете гледате сцена со жесток секс и ме гледате мене како плачам. Не иде, нели? - раскажува Тара.

Порно ѕвездата кажува дека снимањата траат долго и открива дека сака групен секс во кој се труди да ужива.

-Го сакам. јас мислам дека сите го сакаат. Ако енергиите се поклопат, ако постои таа некоја привлечност, си кажувам себе си: ајде да го направиме тоа, уживаме, се забавуваме и заработуваме. Што повеќе ти одговара, полесно ќе минат часовите. Некогаш снимањата траат и по 15 часа. А, ќе се сложите дека тоа не е малку - изјавила Тара.

Четири причини зошто мажите изневеруваат

Зошто мажите изневеруваат. Смешно е да се слушне голем број жени кои се обвинуваат себеси за ова, а не нивните сопрузи. Често се вели дека нејзиниот сопруг ја изневерувал затоа што се здебелила или се запуштила. Ако повеќе се грижеше за себе, нејзиниот сопруг немаше да ја изневери?!

"Ова е и чудно и смешно да се слушне од возрасна и интелигентна жена. На крајот на краиштата, овие изговори го ослободуваат човекот од секаква вина", тврди една ескорт дама, додавајќи.

Слушајќи ги овие жени, би можеле да заклучиме дека е одговорност на жената да вежба секој ден, седум дена во неделата, за нејзиниот сопруг да не го изгуби интересот за неа?!?!?

Но, што е со фактот дека повеќето мажи одеднаш добиваат на тежина во моментот кога се венчаат?

Еве 4 главни причини зошто секој маж ќе ја изневери својата сопруга: без разлика дали е убава или не, млада или не, паметна или не ....

1. Не сите мажи знаат како да комуницираат во врска

Да, тој може да биде високо платен експерт во која било област. Но, кога станува збор за разбирање на сопствените чувства и правилно изразување, тој се претвора во ученик. За жал, ова е најчестата причина. Можеби ќе се обиде да зборува неколку пати, но сепак не наоѓа храброст или зборови. И тогаш, најверојатно, тој ќе ја изгуби рамнотежата и ќе одлучи да најде изговор надвор од сегашната врска.

2. Мажите започнуваат романси поради сопствената несигурност.

Многу мажи навистина ги сакаат своите жени. Тие можат да имаат одлична врска, таа може да изгледа убаво, немаат проблеми во кревет, но тој не може да престане да гледа во други жени. И со овој проблем е тешко да се бориме. Тоа е скриено во него. Поточно, под ременот. Од некоја причина, тој се чувствува несигурен на едно или друго место и мора да си докаже на себе дека може да направи нешто со други жени.

3. Мажите не знаат како да се справат со конфликтите во врските.

И затоа мажите ги избегнуваат. Ова е уште еден пример за неможноста или неподготвеноста на некои сопрузи да комуницираат. Наместо да зборува за проблемот или да покажува чувства, тој претпочита да не прави „бури“. Подобро е да се тргне  настрана, заштитувајќи се од потенцијални конфликти и непријатни прашања. Што ќе се случи следно? И тогаш се појавува друга жена која може да ги надокнади сите недостатоци во сегашната врска. Повторно, според него.

4. Мажите се навикнати да бараат најлесен начин.

Случајно се случува мажите да не ја гледаат поентата во иницирање чувствителни теми за разговор со сродната душа. Полесно им е да го избегнат. Секој сопруг сака да живее според неговите сопствени внатрешни правила, самостојно да се бори против какви било проблеми. Човекот се обидува рационално да пристапи кон секој проблем. И ако му недостасува интимност или одредени емоции, тој ќе ги тргне настрана, на други начини. Според него, ова е опција за победа. Тој е среќен затоа што не забележувате никакви проблеми и не знаете за неговото предавство. Животот е убав и сè оди како и обично, нели? Според неговото разбирање, сè е под контрола.

Ако почувствува дека го разбирате и знаете како да го наведете кон вистината, кон изразувањето на чувствата, тогаш ќе има многу помалку причини да ве изневери.

Ако не сигурни дали сте аматер или експерт во креветот овие седум знаци покажуваат дека сте одлични љубовници

Дали некогаш сте се запрашале каква оценка од 1 до 10 заслужувате за вашите вештини во креветот? Да бидеме искрени, дури и ако мислите дека сте чиста „десетка“, вашиот партнер може да не се согласи.

Сепак, за да се реши оваа дилема, експертите издвојуваат 7 знаци кои покажуваат дека сте одлични во сексот.

Чувствувате дека сте поврзани со вашиот партнер

Одличниот секс не е само физичко искуство, а она што го прави фантастичен е чувството на поврзаност помеѓу две лица. За да бидете мајстор во креветот, прво мора да ја разберете важноста на поврзувањето со вашиот партнер и да научите да ја совладувате оваа техника.

Самоуверени сте

Кога имате самодоверба тоа покажува дека сте добри во она што го правите, а истото важи и за сексот. Но, тоа не значи само дека сте сигурни во себе и во својата сексуална техника, туку и дека се чувствувате добро заради вашиот изглед.

Добриот љубовник не е оној кој е опседнат со себе и е исклучен од целото искуство, туку е во состојба да се препушти и да се „изгуби“ во чувството на уживање со својата партнерка.

Отворени сте за промена

Се разбира, сите имаме работи што ги сакаме, но и работи коишто сепак не би ги пробале. Добриот љубовник е креативен и секогаш подготвен за промени. Вашиот мозок е многу важен кога станува збор за добар секс, па искористете го за да пронајдете нова возбудлива работа за вас и вашиот партнер.

Го слушате партнерот

Лошиот љубовник е често себичен и затоа слушањето на партнерот е клучно за незаборавен секс. Без комуникација не можете да бидете добар љубовник, па затоа бидете внимателни и дарежливи.

Не брзате

Ако честопати премногу брзате со акцијата и се обидувате да завршите што е можно побрзо, ова е знак дека мора да поработите на тоа. Важно е да забавите, да обрнувате внимание на секој детал и да бидете многу темелни.

Му се радувате на сексот

Ако сте расположени за секс кога партнерот или партнерката ве заведува, а често и вие сте иницијаторот, тоа се знаци дека сте на вистинскиот пат.

Сакате игри во кревет

Ако сакате да бидете голем љубовник, уживајте во сексот и разните игри. На крајот на краиштата, сексот е игра за возрасни, па така секоја нова игра ќе биде вовед во уште поголемо задоволство.

8 причини зошто "Вистински Маж" никогаш нема да ја изневери девојката во која е заљубен

Вистинските мажи се емоционално стабилни - Обично слушаме дека девојките се тие кои имаат проблем со контрола на емоции. Да бидеме искрени, мажите се многу полоши. Додека жените се доволно интелегентни за да ги споделат своите чувства и да разговараат за своите проблеми (поголем дел од времето), мажите ги држат во себе.

Додека, се разбира, не можат да издржат повеќе и не експлодираат. Кога нешто не е во ред во врската, жените можеби плачат, можеби се жалат, можеби се бесни или можеби ви го даваат третманот на молчење - но мажите, слабите мажи се преправаат како да не чувствуваат ништо.

Кога еднаш ќе им се прелие чашата, гледаат да побараат ослободување каде можат. Пијат. Пушат. Имаат секс. За жал, бидејќи не можат да си го решат проблемот со девојките кои им се за долга врска, одат и имаат секс со се' што ќе најдат. Од друга страна, вистинските мажи се справуваат со своите емоции соодветно.

Вистинските мажи имаат доволно самоконтрола да го задржат во панталоните - Многу ми е жал што ќе морам да ви го кажам ова господа, но бидејќи сте мажи ќе сакате да "ја легнете" секоја убава девојка која ќе ви помине пред очи. Буквално секоја.

Но, доколку сте вистински маж, секако нема да ризикувате да ја изгубите девојката со која имате хемија и со која можете да градите иднина за неколку минутно задоволство. Доколку толку ви е дојдено до секс зошто не спиете со жената која ја сакате?

Доколку сексот ви здодее, тогаш преземете нешто за да го направите поинтересен. Потребни се двајца за танго - доколку таа не го донесе шлагот, земете го вие.

Вистинските мажи не излегуваат со девојки кои не ги сакаат, или не веруваат дека можат во иднина да ги засакаат - Очигледно, денес сите си ја пробуваме среќата со луѓе за кои не сме сигурни дека ќе се заљубиме - да, постои љубов на прв поглед, но таа е многу ретка. Како и да е, многумина би излегувале со некој кој не им се допаѓа премногу или не им одговара чисто онака.

Вистинските мажи знаат дека жените не се предмети и затоа не ги употребуваат за да си ги задоволат своите потреби. Кога знаат дека девојката со која што се гледаат не можат да ја засакаат, едноставно не дозволуваат работите да се развијат.

Вистинските мажи почитуваат - Тие ги третираат луѓето со почит, особено кога станува збор за девојките со кои излегуваат. Изневерувањето е лажење. Тоа е кршење на довербата и доказ дека не се грижите за вашиот партнер/ка како пријател, како љубовник и како човечко битие. Доколку и' ја скршиш довербата ти никогаш повторно нема да успееш да ја добиеш назад. Тоа е лекција која сите ај учиме на потешкиот начин.

На Вистинските мажи не им е потребно да додаваат рецки на својот појас за да се чувствуваат како мажи - Вистинските мажи едноставно знаат дека се вистински мажи. Тие го чувствуваат тоа со секој свој чекор и тоа сите јасно го гледаат. Многу "мажи" денес мислат дека е пофалба и нешто со кое треба да се гордеат ако спиеле со многу девојки - како тоа да е некој вид на игра и девојките се нешто што се колекционира.

Девојките не се предмети, а таа игра која ја играат незрелите мажи се вика ЖИВОТ. Доколку те фати дека ја изневеруваш вложуваш многу високи влогови, а тоа може да го уништи твојот живот. Да ја изгубиш девојката која утре може да биде мајка на твоите деца, за забава за една ноќ... Никогаш не знаеш.

Вистинските мажи никогаш нема да ја повредат девојката која ја сакаат - Да бидеме фер, вистински маж не би повредил ниту една жена, а особено не таа која ја гледаат како своја партнерка. Вистинските мажи сакаат и се грижат за себе и за оние кои им се блиски.

Доколку сте доволно среќни да најдете жена која ќе ја засакате и да ја добиете, тогаш би требало да дадете се што е во ваша моќ за да и ја задржите насмевката на лицето. Нема ништо полошо на светот од тоа да ја изгубите личноста која ја сакате... Луѓе сме, грешиме, но не сите грешки се простуваат.

Вистинските мажи ги знаат вредностите на животот - а тоа не е уште едно парче "газ"! - Вистинските мажи се премногу зафатени живеејќи го животот од своите соништа за да се мачат со квантитет. Тие работат на постигнување на она што е вистински вредно во животот, но што е уште поважно е - тие знаат кои се вистинските вредности на животот!

Како мажи, тие најчесто сакаат повеќе отколку тоа што им е доволно. Но само кога ќе го добијат тоа што мислеле дека го сакаат ја сфаќаат грешката. Уште сега ќе ви кажеме - треба да имате само една жена покрај вас.

Жена која ќе ве сака до крајот на животот е тоа што е навистина значајно и вредно. Остантите нема ни да ве паметат.

Вистинските мажи имаат храброст да раскинат со девојка - Доколку планирате да ја изневерувате очигледно не сакате да бидете со неа. Соберете храброст и раскинете и'. Штом ви текнало да "шарате" на страна како и да е, побрзо или подоцна ќе и' раскинете. Вака барем ќе излезете вистински човек, а не кукавица.

Популарно