ФОТО. Луна ги соблече гаќичките пред камера и ја направи најгадната работа!

Луна Џогани за која многумина тврдат дека е фаворит за победа во Задруга 2 постојано е во центарот на вниманието. И од оние што ја сакаат, но и оние другите. Се демне секој нејзин момент за да се „начека“ во некоја непријатна ситуација.

Еве една: Додека дечко и се тушираше Луна ги соблече гаќичките, па почна да ги мириса.

ФОТО: Сите мислеа дека актерката ќе пропадне - денес изгледа како божица

Холивудската актерка Ума Турман глуми од 16. години. Високата и бунтовна блондинка, најмногу ја паметиме по улогите во филмовите на Квентин Тарантино, кому со години му беше муза.

Родена е во Бостон, во семејство на интелектуалци. Мајка ѝ Нена била модел, а татко ѝ Роберт универзитетски професор и еден од најпознатите аналитичари на будизмот во САД. Ума, чие име потекнува од будистичката митологија, како и имињата на нејзините тројца браќа и полусестри, пораснала во либерално и помалку ексцентрично опкружување, во дом во кој често гостин бил и Далај Лама.

Кога имала 15 години се преселила во Њујорк поради училиштето, глумата и работата како модел - висината, виткоста и несекојдневната убавина ѝ донеле ангажмани во моделингот. Наскоро започнала и да глуми.

Разводот од актерот Итан Хок, за кој се омажила во 1998 година и со него добила две деца, ќерка и син, се случил поради неговата афера со дадилката Рајан Шоухјуџ, со која Итан подоцна се оженил.

Освен бракот со Итан, зад неа е и краткиот брак со Гери Олдман од 1990 до 1992 година, До 2014 година била со францускиот претприемач Арпад Бусон, со кој ја добила ќерката Луна, родена во 2012 година. Со Бусон во 2017 година водела жестока судска битка околу старателството над ќерката и ја добила.

ФОТО: Џенифер Лопез со нов изглед

Џенифер Лопез се чини што и да промени во својот изглед, секогаш е прекрасна. Таа очигледно е кралица во многу разни области во својот живот. Таа е мајстор за танцување, иконска пејачка и актерка, а изгледот го менува на секој настан на црвениот тепих на кој оди.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

These guys...doing what they do... #fambam

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Но, настрана сето тоа, таа постојано убива со својата убавина, особено кога станува збор за нејзината коса, пишуваат таблоидите.

Неделава на Инстаграм, Џеј Ло ја покажа својата нова фризура пред доаѓањето на зимата и фановите беа пријатно изненадени од нејзиниот нов изглед со светли прамени.

„Авалон“ ја затвора успешната годината на мега концерти

По Стинг, Лени Кравиц и Ерос Рамацоти „Авалон продукција“ вечерва со мега концертот на светски познатиот Брајан Адамс во „А1 арена“ во Скопје, ја завршува успешната годината на големи концертни настани.

Како што најавуваат „Авалон“ вечерва не очекува еден неверојатен музички спектакл, а интерес за концертот имало од целиот регион, но и пошироко.

„Концертот е пред распродавање. Особено нѐ радува фактот што во Скопје доаѓа огромна група фанови од цела Европа, кои го следат Брајан Адамс секаде каде што настапува“, велат од „Авалон“.

Адамс, кој минатата недела го прослави 60. роденден, е еден од најуспешните канадски музичари на сите времиња, со продадени над 75 милиони албуми низ цел свет. Тој доаѓа во Скопје во рамките на светската турнеја „Осветли светлина“, именувана според неговиот последен, 14. студиски албум, што излезе во март.

Вратите на салата се отвораат во 18:30, а концертот почнува во 20 часот. Македонските фанови можат да очекуваат сет-листа од 25 песни.

Популарно