ФОТО: Кили стана дедо

Ќерката на македонскиот актер Кирил поп Христов, Јоана, се породи и на свет го донесе момчето  Аниш Круз Родригез Деан.

Овие радосни вести на социјалните мрежи ги сподели Нина Деан која напиша:

„Добредојде на светот, Аниш Круз Родригез Деан. Те сакам сестро“ напиша Нина на социјалните мрежи.

Сопругот на Јоана исто така бјави фотографии од среќната мајка и бебето.

Паула: „ Секоја вечер му давав хамбургер на Роналдо, а мојот син не ми верува “

Интервјуто на Кристијано Роналдо со славниот новнар Пирс Морган го воодушеви целиот свет, предизвика многу коментари но и една неверојатна потрага.

Роналдо во интервјуто изјави дека на 11 и 12 годишна возраст, како многу сиромашно дете живеел во интернатот на клубот, немал пари и не бил со семејството.

Во тој период често бил гладен, му помагале жените кои работеле во „McDonald’s“ во близина на стадионот, му давале бесплатни сендвичи.

„Би сакал да ги пронајдам, да им се заблагодарам, сакам да им дадам нешто за возврат бидејќи никогаш не сум заборавил што тие направија за мене“- изјави Роналдо во интервјуто.

По ова  се појави жена која во детството му помагала на Роналдо. Станува збор за Паула, а според нејзините искази, таа секоја вечер ги хранела момчињата кои играле фудбал во Лисабон.

-Се појавуваа кај ресторанот секоја вечер, а кога ќе останеа хамбургери имавме дозвола од менаџерот да ги дадеме на децата, а меѓу тие деца беше и Роналдо, кој беше најплашлив од неа. И понатака се смеам кога ќе се сетам. Му кажав на син ми, но тој мисли дека го лажам и не може да поверува дека некогаш неговата мајка му давала сендвичи од Мекдоналдс на Роналдо, но мојот сопруг знае. Кога доаѓаше да ме земе од работа ги гледаше децата кои чекаа сендвич а тука беше и Кристијано Роналдо.“ рекла Паула.

ФОТО: Парис Броснан ги освојува модните писти

На годинешната Модна недела во Лондон, а во склоп на добротворната манифестација „Фешн фор рилиф“, чиј домаќин оваа година беше манекенката Наоми Кембел (49), во Британскиот музеј ревијата ја носеше Пирс Броснан (66), Парис (18).

За разлика од Пирс, кој го посвети својот живот на актерството, Парис ги освојува модните писти во целиот свет, а деновиве се појави на пистата заедно со Стела Максвел (29) додека од публиката гордо го следеше татко му.

На почетокот на минатата година најмладиот син на актерот потпиша договор со модна агенција и дебитира на ревијата на италијанскиот бренд „Долче и Габана“ во Милано. Тогаш критичарите го оценија неговиот изглед на пистата „одличен“ и рекоа дека е убав како татко му.

На годинешната Модна недела во Лондон, а во склоп на добротворната манифестација „Фешн фор рилиф“, чиј домаќин оваа година беше манекенката Наоми Кембел (49), во Британскиот музеј ревијата ја носеше Пирс Броснан (66), Парис (18).

За разлика од Пирс, кој го посвети својот живот на актерството, Парис ги освојува модните писти во целиот свет, а деновиве се појави на пистата заедно со Стела Максвел (29) додека од публиката гордо го следеше татко му.

На почетокот на минатата година најмладиот син на актерот потпиша договор со модна агенција и дебитира на ревијата на италијанскиот бренд „Долче и Габана“ во Милано. Тогаш критичарите го оценија неговиот изглед на пистата „одличен“ и рекоа дека е убав како татко му.

Постариот брат на Парис, Дилан (22), исто така се занимава со манекенство, а дебитира во 2014 година на ревијата на Сен Лоран.

Пирс ги доби Дилан и Парис со новинарката Кили Шеј Смит (55) со која се венча во 2001 година. Од бракот со неговата покојна сопруга, австралиската актерка Касандра Харис, има син, Шон (36), кој исто така се занимава со актерство.

ФОТО: Бела Хадид направи драматична промена

Популарната манекенка Бела Хадид неодамна на ревија во Лондон го претставила новиот изглед. Откако ова лето стана русокоса, сега одлучила да ја скрати косата и да ја направи најпопуларната фризура на годината – боб.

Но, баш кога помисливте дека тоа било вистинско изненадување, Бела се одлучила за уште подраматична промена.

На својот Инстаграм профил ја претставувала новата компанија во која соработувала, а за која се соблекла гола и ја “испробала“ својата нова фризура.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bling Bling...Mf @hugocomte @thepopmag Richard Rockwood 🖤

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Машки скратената коса ги истакнала нејзините остри линии на лицето, а истата ја претставила манекенката во целосно поразлично светло.

Нејзиниот нов изглед заработил многу комплименти, а во втор план била нејзината провокативност. А во продолжение ви откриваме 5 работи кои не сте ги знаеле за популарната манекенка.

БЕЛА ХАДИД Е ОДЛИЧЕН ЈАВАЧ НА КОЊИ

Таа почнала да јава „веднаш штом проодила“ и станала одличен јавач. Таа еднаш изјави: „Знаете каков е секој модел, „Дали практикувам јога?“ Па добро, коњите го имаат истиот ефект.“ Во 2015 година таа откри дека тренирала за Олимпијадата во 2016, но нејзината мајка, Јоланда Фостер на тоа рече дека амбициите на Бела биле спречени од инфекција која се јавува при убод од крлежи (а ја имаат и таа и нејзиниот брат).

ПРЕД ДА ТРГНЕ ПО СТАПКИТЕ НА СЕСТРА Ѝ, БЕЛА СЕ ПРЕСЕЛИЛА ВО ЊУЈОРК ЗА ДА ГО СЛЕДИ СВОЈОТ СОН ЗА ФОТОГРАФИЈА И ДА ДОБИЕ ДИПЛОМА

Иако уште како мала била заинтересирана на оваа тема, ѝ било потребно одредено време за да се прилагоди пред камерата. „Не се сеќавам дека во детството сум посакала да бидам модел, тоа беше некако повеќе за Џиџи“, изјави Бела во 2014 година. „Но, сè повеќе ми се допаѓа кога сум пред камерата. Тоа што имав искуство зад камерата ме научи многу за осветлувањето и аглите, како да се движам и што изгледа добро, а што не.“

БЕЛА ЈА БОЈАДИСУВАЛА СВОЈАТА ПРИРОРДНО РУСА КОСА КАФЕАВА, ЗА ДА СЕ РАЗЛИКУВА ОД ПОСТАРАТА СЕСТРА.

„Едноставно јас сум потемна личност и тоа што сестра ми е русокоса, а јас бринета е добар начин да се разликуваме“, рече Бела. „Понекогаш ставам перика и си мислам дека би било забавно ако повторно станам русокоса, но, сепак, задоволна сум со бојата на мојата коса. Русокосите изгледаат како ангели. Сестра ми може да се извлече од сè.

БЕЛА ЧЕСТО ЈА СПОРЕДУВААТ СО ДРУГО ПОЗНАТО ЛИЦЕ: ЏЕНИФЕР ЛОРЕНС.

„И тоа по неколку пати на ден и не знам дали таа го знае тоа“, вели Бела.

ЗА НЕЈЗИНОТО ЈАВНО РАСКИНУВАЊЕ СО ПЕЈАЧОТ ОД THE WEEKND НЕ МИСЛИ ДЕКА Е НЕЈЗИНАТА ПРВА ТЕШКА РАЗДЕЛБА

„Мојата прва болна разделба беше со мојата прва вистинска љубов, мојот коњ Лего, кога ми беше дијагностицирана болеста. Кога јавате коњ, тие имаат целосна контрола врз вас и тие можат да ве убијат во секунда, па затоа градите однос и посебна врска со нив. По таквиот вид траума, раскинувањето што се појави во таблоидите е само мал залак.“

Популарно