ВИДЕО: Мадона и во седмата деценија е еластична

Подготовките за нејзината турнеја „Мадам Х“ се во офанзива, а Мадона не се двоуми кога станува збор за објавите на „Инстаграм“ со кои ги информира фановите за тоа како се одвиваат работите.

Во последното видео, Мадона се покажа како се подготвува за проби. Според нејзиното видео, тоа подразбира кореспонденција, средување на косата и истегнување на нозете што не остави во чудо.

Пејачката е многу еластична и покрај годините, па со своето тело може да направи она што двапати помладите колешки не можат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Madame ❌ prepares for the. day..................... 🎼💃🏻💅🏻👠#rehearsals #madamex

A post shared by Madonna (@madonna) on

ФОТО: Горан важи за еден од најубавите мажи на Балканот

Филмот на Срѓан Голубовиќ „Татко“ во моментов има светска премиера на 70. Меѓународен филмски фестивал во Берлин. Филмот за човекот на кој Центарот за социјална работа му ги одземало децата ќе биде отворен од овогодинешниот Фест на 28 февруари.

Главниот актер на филмот, Горан Богдан на Инстаграм објавил фотографија од црвениот тепих во Берлин.

Богдан на оваа престижна манифестација се појавил во црно одело кое го потполнил со црна машна и елек во иста боја и бела кошула.

ФОТО: Куќата, тениските терени, терасата… се е под вода

Врнежите во Англија траат со денови, со што се излеа реката Темза од своето корито и го поплави речиси целиот имот на холивудскиот глумец Џорџ Клуни и неговата соруга Амал во Беркшир..

Под вода се тенискиот терен, кој се наоѓа во склоп на имотот, како и терасата на нивната луксузна летна куќа. Најголемиот дел од имотот е под вода.

На Клуни ова веќе еднаш му се случи – неговиот имот претрпе голема штета од поплавите во 2016 година, а поправките и уредувањето траеја 18 месеци.

ВИДЕО: Ѓоковиќ направи нов предизвик само за најхрабрите

Под називот „NoleChallenge: Outdoor Ice Bath" најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ супер ги забавувал своите следбеници на социјалните мрежи и ги повикал да го пробаат истото што и тој.

„Константин и јас преживеавме ледена планинска вода цели 45 секунди. Изгледа лудо, знам. Низ разни техники можеме доволно да се смирите за да преживееме екстремни услови како овој и поефикасно да се бориме со секојдневниот стрес во нашите животи“, напишал Новак пво опис на видеото во кое се гледа како влегува во студена вода.

„За оние кои ќе се осмелат ве предизвикувам на отворено да најдете студена вода и во неа да поминете најмалку една минута. Надвор мора да биде зима и водата да е студена. мора да бидете само во долна болека, мора да го потопите половина тело и во студената вода да останете најмалку една минута“, напишал Ноле.

Дали вие ќе се осмелите?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@iceman_hof how did we do? ❄️🥶🤟🏼 Constantine and I survived this mountain stream for 1 minute 45 seconds.. mindset is everything. The practice of ice baths looks crazy I know 😂 but it’s really beneficial for training the mind and body. Through various techniques (like breathing) we can calm ourselves enough to take on extreme conditions like this and more efficiently battle daily stress in our lives. I use Wim’s methods and find them beneficial for my life overall. “Mind over matter. Brain over body.” I suggest everyone to explore it and hopefully rise to this challenge! For those who dare, I challenge you to find an ICE COLD body of water outside and get in for at least 1 minute: - Must be winter and icy water outside - Must be only in underwear - Must have half the body submerged - Must be in for at least 1 minute Make sure to do your research and prepare as this can be pretty dangerous if you don’t follow Wim’s guidelines. Tag friends to do it with you and use #NoleChallenge when you share so I can see you guys. I’m so hyped for this, let’s goo!!!!!!! Idemooo!! 💪🏼 (I can share the full version of this on FB for #NoleFam if you guys want to see 😂) #iceman #wimhof #life #nature #breathing #meditation #reflect #mindset #justbreathe #wimhofmethod #innerfire #tbt

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Популарно