ФОТО: Бела Хадид направи драматична промена

Популарната манекенка Бела Хадид неодамна на ревија во Лондон го претставила новиот изглед. Откако ова лето стана русокоса, сега одлучила да ја скрати косата и да ја направи најпопуларната фризура на годината – боб.

Но, баш кога помисливте дека тоа било вистинско изненадување, Бела се одлучила за уште подраматична промена.

На својот Инстаграм профил ја претставувала новата компанија во која соработувала, а за која се соблекла гола и ја “испробала“ својата нова фризура.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bling Bling...Mf @hugocomte @thepopmag Richard Rockwood 🖤

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Машки скратената коса ги истакнала нејзините остри линии на лицето, а истата ја претставила манекенката во целосно поразлично светло.

Нејзиниот нов изглед заработил многу комплименти, а во втор план била нејзината провокативност. А во продолжение ви откриваме 5 работи кои не сте ги знаеле за популарната манекенка.

БЕЛА ХАДИД Е ОДЛИЧЕН ЈАВАЧ НА КОЊИ

Таа почнала да јава „веднаш штом проодила“ и станала одличен јавач. Таа еднаш изјави: „Знаете каков е секој модел, „Дали практикувам јога?“ Па добро, коњите го имаат истиот ефект.“ Во 2015 година таа откри дека тренирала за Олимпијадата во 2016, но нејзината мајка, Јоланда Фостер на тоа рече дека амбициите на Бела биле спречени од инфекција која се јавува при убод од крлежи (а ја имаат и таа и нејзиниот брат).

ПРЕД ДА ТРГНЕ ПО СТАПКИТЕ НА СЕСТРА Ѝ, БЕЛА СЕ ПРЕСЕЛИЛА ВО ЊУЈОРК ЗА ДА ГО СЛЕДИ СВОЈОТ СОН ЗА ФОТОГРАФИЈА И ДА ДОБИЕ ДИПЛОМА

Иако уште како мала била заинтересирана на оваа тема, ѝ било потребно одредено време за да се прилагоди пред камерата. „Не се сеќавам дека во детството сум посакала да бидам модел, тоа беше некако повеќе за Џиџи“, изјави Бела во 2014 година. „Но, сè повеќе ми се допаѓа кога сум пред камерата. Тоа што имав искуство зад камерата ме научи многу за осветлувањето и аглите, како да се движам и што изгледа добро, а што не.“

БЕЛА ЈА БОЈАДИСУВАЛА СВОЈАТА ПРИРОРДНО РУСА КОСА КАФЕАВА, ЗА ДА СЕ РАЗЛИКУВА ОД ПОСТАРАТА СЕСТРА.

„Едноставно јас сум потемна личност и тоа што сестра ми е русокоса, а јас бринета е добар начин да се разликуваме“, рече Бела. „Понекогаш ставам перика и си мислам дека би било забавно ако повторно станам русокоса, но, сепак, задоволна сум со бојата на мојата коса. Русокосите изгледаат како ангели. Сестра ми може да се извлече од сè.

БЕЛА ЧЕСТО ЈА СПОРЕДУВААТ СО ДРУГО ПОЗНАТО ЛИЦЕ: ЏЕНИФЕР ЛОРЕНС.

„И тоа по неколку пати на ден и не знам дали таа го знае тоа“, вели Бела.

ЗА НЕЈЗИНОТО ЈАВНО РАСКИНУВАЊЕ СО ПЕЈАЧОТ ОД THE WEEKND НЕ МИСЛИ ДЕКА Е НЕЈЗИНАТА ПРВА ТЕШКА РАЗДЕЛБА

„Мојата прва болна разделба беше со мојата прва вистинска љубов, мојот коњ Лего, кога ми беше дијагностицирана болеста. Кога јавате коњ, тие имаат целосна контрола врз вас и тие можат да ве убијат во секунда, па затоа градите однос и посебна врска со нив. По таквиот вид траума, раскинувањето што се појави во таблоидите е само мал залак.“

Викторија Бекам се откажа од својот Јутјуб канал

Поранешната членка на групата Спајс Грлс и сопругата на Дејвид Бекам, Викторија Бекам, се откажала од својот Јутјуб канал, бидејќи на него не заработувала доволно пари.

Таа на својот канал заработувала само 30 долари дневно иако имала околу 100.000 претплатници и преку 600.000 илјади прегледи на најпопуларната видео снимка. И покрај популарноста не успеала да заработи толку колку што вложила во снимањето на видео-спотовите.

Таа на својот канал споделувала совети за убавина со нејзините фанови.

„Беше невозможно да се заработи од каналот и донесе одлука да се повлече. Иако уживаше во снимањето на видео-спотовите, трошоците за жал беа поголеми од заработката и се откажа“, рекол извор близок на Викторија.

Меѓутоа, од нејзиниот тим рекле дека каналот не е исклучен, туку дека Викторија нема многу време за да работи на него. Во август „Бизнис инсајдер“ објавија дека некои јутјубери изгубиле илјадници долари.

Баварскиот производител на инструменти Карл Хофнер покрена глобална потрага по гитарата на Пол Макартни

Баварскиот производител на инструменти Карл Хофнер покрена глобална потрага по инструментот на Пол Макартни, откако исчезна една негова гитара пред повеќе од 50 години.

Леворакиот басист на една од најголемите музички групи на сите времиња Битлс, бас гитарата Хофнер 500/1 ја купил во 1961 година во продавница во Хамбург. Макартни на неа свирел две години и на првите два албума на Битлси.

– Гитарата најверојатно е украдена. Ја нема повеќе од 50 години. Сега дојде време да ја пронајдеме, изјави Ник Вас од фирмата Хофнер.

Старлета ја однела својата 5 годишна ќерка на настан облечена во високи потпетици

Кејти Прајс е британска старлета, презентерка, пејачка и фотомодел, и ја шокираше јавноста со тоа што целосно го смени својот лик со естетски операции. Но, сега таа го сврте вниманието со нејзините родителски способности.

Кејти (41) објавила семејна фотографија на која целото внимание било свртено кон нејзината ќерка Бани (5), позирајќи во розови чизми со високи потпетици.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Can’t wait to spend half term with all my kiddies 💕 what has everyone got planned for half term? 🥰

A post shared by Katie Price (@officialkatieprice) on

„Зошто толку девојче носи потпетици?“,„Како се осмелуваш да и ги облечеш тие чевли? Стварно немаш срам“, се само дел од коментарите кои Кејти сосема ги игнорираше.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌧Baby, it’s cold outside... @jyylondon 30% OFF my range tonight use code: MONDAY❄️ #JYYLondon #ad

A post shared by Katie Price (@officialkatieprice) on

Популарно