Зошто жените најмногу губат коса токму во текот на есенските месеци?

 Во списанието „Дерматологија“  неодамна беше објавена студија , научниците во текот на шест години следеле повеќе од 800 здрави жени и откриле дека тие најмногу губат коса токму во текот на есенските месеци. Според резултатите од овие истражувањата, причина за оваа појава е всушност реакција на недостаток на светлина. Поточно, нашата коса е малку бујна во текот на летото и пролетта и расте побрзо, бидејќи светлината го активира хормонот за раст, но и телото исто така ја задржува косата за да го заштити скалпот од силното летно сонце.

Но, есенското опаѓање на косата обично трае помеѓу шест и осум недели, а експертите веруваат дека е нормално да се губат до 100. влакна на ден. Ако забележите дека косата ви паѓа во многу поголема количина и дека трае подолго од осум недели, консултирајте се со вашиот лекар за да откриете дали имате некој здравствен проблем.

Сепак, падот може да се забави барем делумно со грижа за косата однадвор, како и однатре. Консумирајте храна богата со железо и витамин Б кои ги негуваат вашата кожа и коса. Сливи, јаболка или агруми се добар избор, а вашата исхрана може да се состои од незаситени масни киселини, како маслиново масло или семки од сончоглед.

Но, не ја занемарувајте грижата за косата однадвор. Значи, околу еден час пред миењето, нанесете маска или масло на неа, што ќе и даде влага што и е потребна а користете и балсам за коса. Исто така, избегнувајте користење фен а во борбата против овој проблем би можела да помогне и редовната масажа на скалпот што ќе ја зајакне циркулацијата.

Летна мусака: Здрав оброк за целото семејство

Ако сте на диета, оваа мусака е вистински избор за вкусен ручек…

СОСТОЈКИ:

600 гр млади компири

4-5 зелени пиперки

1 праз

1 морков

50 гр ориз

зачинска пипер

1 поголем домат

малку зачини

сол

лук во гранули

масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Извор: Готви.мк

Предлог за денешен ручек

Идеално топло печиво…

СОСТОЈКИ:

600-700 гр брашно

100 мл млако млеко

100 мл млака вода

70 мл масло

1 јајце

1 лажица кристал шеќер

1 лажица сол

1 кесичка сув квасец

200 гр ситно сирење

јогурт

крем сирење

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Замесете глатко тесто, поделете го на 8 кори. Секоја кора наполнете ја со сирење. Редете во калап. Преку корите прелијте разматена жолчка, јогурт и крем сирење. Печете на 180 степени околу 30 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Предлог за денешен ручек

Вкусен ручек, брза подготовка…

СОСТОЈКИ:

500 гр компири

50 гр суви сливи

400 гр печурки

100 гр сланина Пекабеско

4 свински кременадли

1 лажица маст

сол

бибер

зачин

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Исчистете ги компирите со средна големина, исечкајте ги на половини, посолете па ставете во намастен плех со маст.

Исчистете ги печурките, ставете зачин и малку бибер, па измешајте ги со компирите. Потоа додајте суви сливи и сланина исечкана на крупни делови. Преку наредете кременадли, посипете со билни зачини, ставете 100 мл вода и ставате да се пече на 200 степени.

Извор: Готви.мк

Популарно