ВИДЕО: Џастин Тимберлејк нападнат во Париз

Заврши месецот на модата, во чии рамки последната недела од септември се случуваше Модната недела во Париз. И овојпат не помина без инциденти. Еден од низата е секако инцидентот што му се случи на славниот пејач Џастин Тимберлејк (38) кој со својата сопруга Џесика Бил (37) пристигнал на ревијата на Луј Витон.

На почетокот сè делувало многу идилично, тие двајца се држеле за рака додека папараците биле насекаде околу нив… А, потоа се случил малиот инцидент. Оваа идила, додека позирале пред музејот Лувр ја прекинал еден маж кој го нападнал Џастин.

Човекот кој успеал да го помине и обезбедувањето, се фрлил на подот и го зграпчил Џастин за ногата. Обезбедувањето веднаш реагирало така што инцидентот бил решен за само неколку секунди. На прв поглед, очекувано, Џастин бил видно изненаден, но ова не ги вознемирило премногу брачниот пар, па со насмевка продолжиле да чекорат и да позираат на фоторепортерите.

ФОТО: Таа е новата Мис Германија, првпат во 93. години избрана ваква победничка

Натпреварот за Мис на Германија е актуелно од 1927 година, но од минатиот викенд многу работи се поинакви, а историјата е одново испишана...Титулата ја понела Леона вон Хас, која во победничкиот говор меѓу другото рекла и кратка реченица која е во контекст со тоа што токму таа ја земала главаната награда.

„Ова е ноќ на силни жени“ истакнала најубавата Германка, која има 35 години, а победила, верувале или не, во конкуренција со дами на возраст до 18 години.

Таа е најстарата мисица во историјата на ова 93-годишно постоење, односно прва мајка на која тоа ѝ тргнало од рака.

Зеленооката убавица истакнала дека сака да ја симболизира модерната жена од 30 години, која ќе покаже колку вредат самоувереноста и самостојноста.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sun’s out, buns out! (Stretch marks, scars, cellulite and all the good things included). 🍑🌞🐡

A post shared by Leonie von Hase (@leonievonhase) on

„Женственоста не се дефинира со облека. Не ми се потребни фустани за да ја изразам својата женственост“, нагласила таа и додала дека најдобро се чувствува во панталони.

Инаку, овогодинешниот натпревар за МИС во Германија не бил специфичен само по победничката, туку и по тоа што во жири седеле само жени.

А, уште поголемо изненадување било што немало ревија во костими за капење. Натпреварувачките се покажале во вечерни фустани и лежерна облека, со високи потпетици, но и во лежерни чевли без високи потпетици.

Какви прекари си имаат дадено Хари и Меган?

Како и сите љубовни парови, така и Меган и Хари користат прекари еден за друг. Но наместо традиционалните (и помалку досадни) „душо“ или „срце“, тие имаат попрактични и сосема уникатни.

Како што пишува магазинот Пипл, Меган и Хари меѓусебе се викаат по иницијалите „М“ и „Х“, односно според првата буква од своето име.

Ова за прв пат беше откриено во документарниот филм „Хари и Меган: Африканско патување“ кога таа за прв пат го откри посебниот прекар на својот сопруг.

Исто така, магазинот пишува дека парот во овој момент е „вљубен од кога било“.

ВИДЕО: Елтон Џон го изгубил гласот на пола концерт

Познатиот британски музичар Елтон Џон го прекинал денеска концертот во Нов Зеланд откако го изгубил гласот.

Елтон Џон (72) го изгубил гласот на пола концерт во рамките на прошталната турнеја “Yellow Brick Road”, а потоа паднал на клавир и почнал да плаче.

- Само што го загубив гласот целосно. Неможам да пеам. Морам да одам. Жал ми е – рекол видно потресен Елтон

Публиката музичарот го испратила со овации, и со помош на неколку асистенти, ја напуштил сцената во Окланд.

На Елтон Џон и порано му било дијагностициранао т.н. запаление на плуќа во движење.

Запаление на плуќа во движење е познато како атипична пнеумонија, врста на инфекција на плуќа која најчесто е предизвикана од бактерија или вирус, пренесува Аваз.

Популарно