Тие дознаа како е да изгубиш 11 милиони долари поради..

Денеска од страна на Шведската компанија за нега и убавина ФОРЕО  беше објавено дека изгубила речиси 11 милиони долари поради погрешно наведена цена во системот за онлајн купување на „Црн петок“.

Шведска фирма информираше дека сите купувачи ќе ги добијат производите по пониската, погрешна цена, која на 29 ноември два часа беше истакната на веб страницата на компанијата.

„Иновативниот гаџет“ за масирање и нега на лице „УФО смарт маскинг дивајс“ за тие два часа бил продаван за само 9,99 долари наместо 279 долари.

– Иако со тоа изгубивме повеќе од 10 милиони долари, стекнавме речиси 40.000 нови купувачи, што е потврда дека „секое лошо за добро е“, оцени основачот на фирмата Филип Седиќ.

Дури утрово беше утврдена целокупната загуба од 38.575 уреди УФО по цена од 9,99 долари, што компанијата ја чинеше 10,7 милиони долари.

(Фото) Водителката на Брза Кујна славеше роденден

Водителката на „Брза кујна“ поради короната паузира од новите снимања на кулинарското шоу, но затоа на приватен план има повод за славење.

Александра Илиевска вчера славеше роденден, а по тој повод на нејзина адреса пристигнуваа честитки од сите страни.

Водителката е од оние јавни личности која не ги крие годините и нема проблем да каже колку години наполнила. Имено, во кусите приказни на „Инстаграм“ таа напиша дека го слави својот 35ти роденден.

Видео: Лила го пронајде својот рај ова лето

И покра се летото  и високите температури се тука , но здравствената криза сеуште не ограничува. Додека едни се ограничени во своите домови, на тераса или без, други барем имаат двор и базени каде се разладуваат, трети на македонските езера и планини, а некој и на море.

За ТВ водителката Лила Филиповска почетокот на јули не може да помине без плажа, сонце и море, па реши прва да ги спакува куферите и да замине на летен одмор онаму каде мерките поради ситуацијата го дозволуваат тоа.

Изборот на Лила е Албанија од каде на Инстаграм постојано објавува фотографии од својот летен рај.

Од изгрејсонце до зајдисонце, секако со почитување на мерките и држење на дистанца.

Хотелскиот комплекс изгледа неверојатно, со широка и пространа тераса со поглед кон море и глетка од која запира здивот… базен за ноќно пливање и романтична вечера на плажа.

Лила овој пат како да сакаше да остане мистериозна кога е во прашање кој и прави друштво и ја фотографира, како и изборот на дестинацијата. Следбениците прашаа каде се наоѓа, а таа не им даде одговор.

Сепак, оние кои веројатно го искусиле ова место, открија кој е летниот избор на Лила, барем заесега ова лето, а за до крајот ќе видиме…

(Фото) Најубавата спортска новинарка објави нова фотка и ги збудале своите фанови

Атрактвината новинарка Дилета Леота го привлече вниманието и на Златан Ибрахимовиќ. Познатата презентерка одмара од напорната недела и одлучи повторно да направи тренинг на покривот на зградата во Милано.

“Уште еден тренинг заврши. Ајде да уживаме во зајдисонцето и релаксацијата”, напиша Дилета.

Фотографијата на Дилет не помина незабележана од Златан. Тој коментираше во стилот на вистински шмеќер:

“Што тоа правиш на покривот Дилета? Немојте да се опуштат премногу”, вели Златан.

Популарно