ФОТО+ВИДЕО: Цел свет го слушна нејзиниот ангелски глас, но никој не ја виде нејзината убавина

Бенедета Карета е мистериозната и провокативна „сињорита“, чиј глас го слушна целиот свет, но немаше можност да ја види нејзината убавина.

Убавата Италијанка е позната по тоа што во видеата со поранешниот свршеник на пејачката Јелена Розга, Стјепан Хаусер, објавува само дел од своето лице.

Инаку, парот стана познат по ваквите изведби откако објавија видео со преработка на песната „синорита“, а истата има милионски прегледи.Но, не само што пее преубаво, туку Бенедета и изгледа така.

ФОТО: Познат таинствениот руски милијардер кој на Меган и Хари им го отстапи својот дворец во Канада

Таинствениот милијардер кој им го отстапил својот дворец во Канада на Хари и Меган е Русинот Јуриј Милнер. Вчера цела планета ја обиколи веста дека принцот Хари и Меган Маркл одбиле да го откријат името на тајниот мултимилијардер кој им го отстапил нивниот канадски дворец за годишниот одмор, а кој својот идентитет го крие со методи кои ги употребуваат оние кои перат пари или пак избегнуваат платени потези, пишуваат од „Daily Mail“.

Кралскиот пар го одбил повикот од британското списание за да го откријат идентитетот на британскиот сопственик на вилата наспроти тврдењата дека тоа би можел да биде некој руски милијардер.

Портпаролката на парот исто така одбила да каже дали парот платил годишен одмор, но сега е откриено дека позади секо тоа стои рускиот милијардер Јуриј Милнер.

Јуриј Борисовиќ Милнер е израелско-руски претприемач, интернет гуру и физичар. Милнер е еден од највлиајтелните руски технолошки инвеститори.

Коосновач е и претседател на интернет компанијата Mail.ru Group и основен инвеститор на компанијата DST Global.

Првите 200 милиони долари кои ги вложил во Фејсбук се претвориле во 4 милијарди за неговиот фонд, DST. Милнер денес е дел од естаблишментот на Сицилијанската долина.

Долгогодишен пријател со Марк Закерберг со кој заедно ја покренале Наградата за револуционерно откритие на научници, покрај Милнеровиот проект за истрага на вонземјански цивилизации.

Форбс прво го класифицирале како милијардер, за минатата седмица да влезе во 100-те најголеми живи “работни умови“ на листата на истоименото списание.

Луксузната вила во Канада во која Хари и Меган заедно со нивниот син Арчи го поминаа првиот Божиќ вреди 14.1 милион долари и има осум спални соби.

Ги прашаа Кејт и Вилијам дали ќе имаат четврто дете

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам имале вчера прво заедничко појавување, односно прв јавен ангажман после Мегзит кој избувна на 8. јануари и тоа појавување го одбележа едно прашање. Војвотката и војводата од Кембриџ овие денови се под лупа поради Меган Маркл и принцот Хари.

Така било и вчера, се гледале нивните реакции, се набљудувало нивното однесување, стиловите, а се само да се најде повеќе врска со скандалот околу повлекувањето на Меган и Хари од кралското семејство.

Сепак, едно прашање и Мгезит го турна во втор план, а тоа е дали планираат четврто дете. „Мислам дека Вилијам не сака повеќе деца“, рекла Кејт.

Од овој одговор многумина се разочарале, но никогаш не вели никогаш.  Кејт и претходно истакнувала дека би сакала повторно да стане мајка, додека и Вилијам ја истакнувал истата желба.

Да потсетиме, Меган Маркл и принцот Хари на 8. јануари на Инстаграм објавиле дека се откажуваат од кралските должности и дека сакаат да станат финансиски независни.

ФОТО: Кејт Мидлтон облекла фустан од 1.200 денари

Велика Британија и натаму ја тресе аферата „Мегзит“, но животот на кралското семејство полека продолжува, и тие се враќаат на своите обврски и должности.

Така, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, која цело време се држела на страна, вчера го посетија Бредфорд, а за оваа прилика војвотката од Кембриџ облече фантастичен зимски аутфит.

Имено, убавата 38-годшна војвотка изгледала многу елегантно, а а сепак деловно во комбинација во која на најдобар начин ги споила елегантното и удобното.

Кејт под долгиот зелен капут од брендот Alexander McQueen носела кариран фустан со машна околу вратот, кој бил на попуст и чинел 1.200 денари!

Како ви се допаѓа нејзината комбинација?

Популарно