ФОТО: Тимберлејк проговори за неверството

Пејачот Џастин Тимберлејк се огласил првпат откако во јавноста се појавија фотографии на кое е премногу близок со актерката Алиша Вејнврајт и наводно дека ја изневерил сопругата Цесика Бил со која со години била во складен брак.

Имено, пејачката неодамна бил фотографиран со колешката Алиша Вејнврајт за време на паузата на снимањето на филм во Њу Орлеанс, а на фотографиите се гледа дека разменуваат нежности.

Тие поминале околу 40 минути на тераса во ресторан, а светот го преплавиле фотографии на кои се држат за рака. На крајот излегле од ресторанот на задниот излез, трудејќи се дека никој не ги забележал, пренеле странските медиуми.

Пејачот се огласил на Инстаграм каде се објаснил:

„Се трудам да бидам што подалеку од трачеви, но поради моето семејство, чувствувам дека е важно да одговарам на неодамнешните шпекулации кои ги повредиле луѓето кои ги сакам Пред неколку недели направив непростлива грешка - но нека биде јасно, ништо не се случи меѓу мене и мојата колешка. Испив многу таа ноќ и се каам поради своето однесување. Требаше да знам. Ова не е пример кој сакам да го дадам на својот син. Ѝ се извинувам на својата неверојатна сопруга и семејството затоа што поминавме низ така срамна ситуација, а ќе бидам фокусиран да бидам најдобар сопруг и татко“, напишал Тимберлејк.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Justin Timberlake (@justintimberlake) on

ФОТО: Познат таинствениот руски милијардер кој на Меган и Хари им го отстапи својот дворец во Канада

Таинствениот милијардер кој им го отстапил својот дворец во Канада на Хари и Меган е Русинот Јуриј Милнер. Вчера цела планета ја обиколи веста дека принцот Хари и Меган Маркл одбиле да го откријат името на тајниот мултимилијардер кој им го отстапил нивниот канадски дворец за годишниот одмор, а кој својот идентитет го крие со методи кои ги употребуваат оние кои перат пари или пак избегнуваат платени потези, пишуваат од „Daily Mail“.

Кралскиот пар го одбил повикот од британското списание за да го откријат идентитетот на британскиот сопственик на вилата наспроти тврдењата дека тоа би можел да биде некој руски милијардер.

Портпаролката на парот исто така одбила да каже дали парот платил годишен одмор, но сега е откриено дека позади секо тоа стои рускиот милијардер Јуриј Милнер.

Јуриј Борисовиќ Милнер е израелско-руски претприемач, интернет гуру и физичар. Милнер е еден од највлиајтелните руски технолошки инвеститори.

Коосновач е и претседател на интернет компанијата Mail.ru Group и основен инвеститор на компанијата DST Global.

Првите 200 милиони долари кои ги вложил во Фејсбук се претвориле во 4 милијарди за неговиот фонд, DST. Милнер денес е дел од естаблишментот на Сицилијанската долина.

Долгогодишен пријател со Марк Закерберг со кој заедно ја покренале Наградата за револуционерно откритие на научници, покрај Милнеровиот проект за истрага на вонземјански цивилизации.

Форбс прво го класифицирале како милијардер, за минатата седмица да влезе во 100-те најголеми живи “работни умови“ на листата на истоименото списание.

Луксузната вила во Канада во која Хари и Меган заедно со нивниот син Арчи го поминаа првиот Божиќ вреди 14.1 милион долари и има осум спални соби.

ФОТО: Адел применувала ригорозна диета

Личниот тренер на популарната пејачка откри како точно Адел ослабела 45 килограми и тоа нема да ви се допадне.

Трансформацијата низ која поминала Адел и понатаму ги запрепастува луѓето, а сега нејзиниот личен тренер го открил ригорозниот режим со кој Адел успеала практично да се преполови.

Како што тој открил, станува збор за стриктна диета која се состоела од зелени смути, а Адел внесувала околу 1.000 калории дневно.

Камила Гудис, авторитет и како што ја нарекуваат 2мгаионичар“ на полето на трансформациите вели дека Адел значајно го намалила внесувањето калории. Некој просечен препорачан дневен износ за жени е 2.000, а аАдел внесувала 1.000

-Вежбаше, но би рекла дека 90 отсто од трансформацијата потекнува од исхраната. Тоа е добра диета за интензивно слабеење. Првата недела е особено напорна, само зелени сокови и само 1.000 калории. Би рекла дека Адел не изгледа преслабо, иако многумина тоа го велат. Напротив, изгледа сјајно - рекла Камила.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adele quiere ser la mamá más "fit" del mundo Adele perdió más de 45 kilos (100 libras) porque tiene una poderosa razón: su hijo Angelo. Una fuente cercana a la cantante reveló que su principal preocupación hoy en día es mantenerse en forma para poder hacerse cargo del pequeño que ya tiene 7 años de edad. "Quiere ser la mamá más 'fit' del mundo y estar súper bien para su hijo Angelo", señaló el vocero al diario "Daily Mail". La nueva figura de la cantante de "Rolling in the deep" sorprendió a todos cuando fue captada en la isla de Anguila junto a Harry Styles. Muchos se preguntaron si Adele estaba enferma. "Bajó mucho de peso desde que sometió su dieta a revisión. Cuida mucho su alimentación y procura ejercitarse con regularidad", añadió la fuente. #adele #dieta #fit #hijo #7 #cantante #famosa #artista #celebridad #peso #kilos #figura

A post shared by Revista ajá😀🤗😆🤗🌎🌎🏔️ (@revista.aja) on

Ги прашаа Кејт и Вилијам дали ќе имаат четврто дете

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам имале вчера прво заедничко појавување, односно прв јавен ангажман после Мегзит кој избувна на 8. јануари и тоа појавување го одбележа едно прашање. Војвотката и војводата од Кембриџ овие денови се под лупа поради Меган Маркл и принцот Хари.

Така било и вчера, се гледале нивните реакции, се набљудувало нивното однесување, стиловите, а се само да се најде повеќе врска со скандалот околу повлекувањето на Меган и Хари од кралското семејство.

Сепак, едно прашање и Мгезит го турна во втор план, а тоа е дали планираат четврто дете. „Мислам дека Вилијам не сака повеќе деца“, рекла Кејт.

Од овој одговор многумина се разочарале, но никогаш не вели никогаш.  Кејт и претходно истакнувала дека би сакала повторно да стане мајка, додека и Вилијам ја истакнувал истата желба.

Да потсетиме, Меган Маркл и принцот Хари на 8. јануари на Инстаграм објавиле дека се откажуваат од кралските должности и дека сакаат да станат финансиски независни.

Популарно