Фото: Повторно опожарени контејнери

Доцна синоќа  во Реонски Центар Ново Лисиче беа опожарени два пластични контејнери за отпад. МВР во текот на денот изврши увид на лице место и  се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите на овој вандалски чин. Граѓаните вознемирени прашуваат „Кој и каква порака сака да упати со овој вандалски чин,  и апелираат дека време е надлежните да постават видео надзор со цел санкционирање на несовесните граѓани.

ФОТО: Охридската чаршија ден пред продолжениот викенд за втори август

Охридската чаршија ден пред продолжениот викенд за втори август

Еве како изгледа охридската чаршија и кејот на ден пред продолжениот викенд за втори август. 

Испратено од Виктор

ФОТО+ВИДЕО: Невремето пред Дојран направи хаос

Паднато дрво на патот од Смоквица кон Дојран кај селото Раброво повеќе од половина час го заглави Сообраќајот во двете насоки. Со помош на противпожарната бригада по многу обиди патот беше расчистен. Но невремето направило дополнителен хаос, за да се движите по патот ви требаше чамец, а не кола. Еве како изгледаше

Популарно