ФОТО: Кети Пери се пофали со новата фризура

Познатата пејачка Кети Пери во својата досегашна кариера неколку пати експериментираше со својата коса, Музичката ѕвезда некогаш имаше и кратка коса, се фарбаше во различни бои…

Меѓутоа, Кети на социјалните мрежи сега сподели фотографија од нејзината најнова фризура. На неа ја гледаме со бранови во косата и со потемна нијанса на влакната – сосема различно од русата боб-фризура, која ја носи во последно време.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

if you don’t love me at my pixie cut then you don’t deserve me at my Goddess glow

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

(Фото) Мајли Сајрус ги покажа стомачните и целулитот

Американската пејачка и актерка Мајли Сајрус има 27 години, а беше фотографирана во Лос Анџелес како шета со своето момче и музичар КОди Симпсон.

Мајли реши максимално да го искористи денот и да замине во прошетка по природа со своето момче Коди и кучето.

Пејачката и нејзиното момче горд прошетаа и ги покажаа своите тела и тоа дека водат сметка за својот изглед, а најмногу внимание привлекоа нејзините стомачни, но и нејзината маска на лице на која беше испишана важна порака.

Сајрус носеше маска на нејзиното лице и испрати порака против ра*измот, поради кој има огромни протести ширум САД поради у**ството на Џорџ Флојд.

Била и со мажи и со жени, а конечно проговори за..

Манекенката Кара Делевињ за првпат отворено проговори за својата сексуалност и призна дека се декларира како пансексуална личност, што подразбира сексуална, емоцинална и духовно привлечност кој луѓе без обѕир на нивиот пол или роден индентитет.

-Мислам дека секогаш ќе останам пансексуалка. Не ми е важно дали сум вљубена во некој/а. Јас се вљубувам во личност и тоа е тоа, рели таа за Вараети.

Причината поради која проговорила на оваа тема сега е тоа што пораснала во конзервативна англиска фамилија.

-Често говорев дека хомосексуалноста ми е одвратна. Мислам дека беше единствено поради тоа што не сакав да признам која сум. Не сакав да ги вознемирувам моите родители, истакна таа.

Популарно