Љубителите на доброто пиво од сега ќе можат во нешто ново

Конечно љубителите на доброто пиво ќе можат да уживаат во  нешто ново , а тое е вкусот на светски познатите пивски брендови „Bud“, „Grolsch“ и „Asahi“, кои ја збогатуваат понудата на најголемиот дистрибутер на пијалаци во регионот Дисконт „Рај“

UD е светло пиво кое се произведува од 1876 година и е едно од најпродаваните пива во САД. Станува збор за филтрирано пиво, кое покрај стандардните состојки за сите пива, јачмен и хмељ, содржи и до 30% ориз. Во процесот на зреење пивото се складира во садови од буково дрво. Пивото е познато и како веган пиво затоа што состојките што се користат немаат животинско потекло. За квалитетот на пивото зборува и фактот што BUD ширум светот е познато и како „Крал на пивата“ (KING OF BEERS).

Пивара Хролш е холандска пивара основана во 1615 година. Grolsch пивото има природна арома на хоп, јасен финиш и чиста горчина добиена со комбинација на два хопа Емералд и Магнум. Сето ова е придружено со мирисни ароми и специјално одбрани масти, што го прави Grolsch пивото уникатно во секој поглед.

Светски познати пивски брендови пристигнаа во Охрид

Asahi е едно од најпознатите и најпродаваните јапонски пива. Станува збор за суво пиво со јасен, лесен вкус. Всушност Asahi е револуционерно пиво направено како апсолутна спротивност од горчливите и тешки пива. Се произведува по уникатна и иновативна јапонска техника за производство на пиво со најдобрите состојки. Asahi е најпосакувано премиум јапонско пиво за потрошувачите ширум светот.

Дисконт „Рај“ постојано ја збогатува понудата на пијалаци и производи за широка потрошувачка, следејќи ги светските трендови кои сега се присутни и кај нас.

Денес започнува Богородичниот пост

За православните христијански верници денеска почнува двонеделниот Богородичен пост, кој е посветен на Успението на Пресвета Богородица.

Овој пост е востановен во молитвено сеќавање на Пресвета Богородица, а со цел во периодот на неговото времетраење уште поинтензивно да се изискува молитвеното застапништво од Пресветата Богомајка.

По својата временска должина тоа е најкраткиот од четирите годишни пости и трае 15 дена, односно секоја година започнува на денот на прославувањето на светите седум макавејци (1/14 август), а завршува на благденот Успение на Пресвета Богородица (15/28 август).

Сигурни сведоштва за оформувањето на Богородичниот пост најнапред наоѓаме во списите на Теодор Студит (IX век), а тој е конечно утврден од Светата Црква на Цариградскиот собор во 1166 година, иако верните уште многу векови порано пребивале во пост исчекувајќи го денот посветен на Успението на Богородица.

И покрај постоењето на ориентирни правила во однос на позволените и забранети продукти за исхрана, никогаш не смее да се заборави дека сржта на православната антропологија е во тоа дека од човекот не треба да се стори проста маса, туку секој е и треба да остане конкретна личност, Оттаму, „строгоста“ на личното применување на физичката страна на постот зависи од личносниот совет од духовниот отец кон своето духовно чедо.

Константата, пак, која треба да се следи во секој повеќедневен пост, а која никако не се „разблажнува“ е духовната страна на постењето. Духовниот пост секогаш подразбира одрекување од сите облици на грешни и зли мисли, желби и дела, додека телесниот пост е само неопходно помошно средство за успешна духовна борба против страстите.

Денот на празнувањето на Успението на Пресвета Богородица, 28 август, е неработен за граѓаните од православна исповед во земјава.

Шницли во сос со печурки

Направете вистинско гурманско јадење…

СОСТОЈКИ:

450-500 гр шницли

1 главица кромид

1 свежа црвена пиперка

1 лажица доматна паста

200 гр шампињони

200 гр вргањ

1-2 лажици брашно

сол

бибер

оригано

сув зачин

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Тенко исечканите шницли посолете ги, побиберете ги и во малку загреано масло пропржете само да добијат боја. Потоа оставете ги на страна. Во истото масло ставете ситно сечкан кромиди пропржете. Потоа додајте пиперка, доматна паста и печурки. Зачинете, додајте брашно, налијте вода и продолжете со готвење. Потоа вратете ги пропржените шницли во сосот, додајте уште малку вода и гответе заедно десетина минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Готви.мк

Пилешко полнето со зеленчук со бешамел сос

Послужете со салата или прилог по желба

СОСТОЈКИ:

600 гр пилешко филе

300 гр тиквици

1 главица кромид

1 морков

1 јајце

сол

бибер

соја сос

3 лажици масло

бешамел сос

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Месото исечкајте го на тенки парчиња и исчукајте го. Зачинете со соја сос, па посолете и побиберете.

Во тава ставете масло и пропржете кромид исечкан на коцки и изрендани моркови и тиквици. Посолете и побиберете.

Секое парче месо филувајте го и свиткајте. Редете во тепсија. Разматете јајце и прелијте преку месото, а потоа прелијте и бешамел сос. Печете 35 минути на 180 степени.

Добар апетит!

Готви,мк

Популарно