КАРДИ БИ ја откри вистината зошто се разведува

Раперката Карди Би се вклучи во живо на Инстаграм за да ја каже вистината за разводот со сопругот Офсет. Како што вели, гласините во медиумите не се точни – вистинската причина е што, како што вели, таа е уморна од расправии со маж кој повеќе не го сака.

„Ништо од тоа што го прочитавте во медиумите не е точно, освен фактот дека се разведувам. Поминав четири години во брак со овој човек, имаме едно дете заедно. Уморна сум од тоа постојано да се расправам со него“, изјави Карди.

„Едноставно,тоа е тоа. Јас дури и не пуштив солза кога поднесов барање за развод. Ми се гадеше. Порано плачев поради неговите глупости, но сега веќе не“.

Да потсетиме, раперката неодамна поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Офсет, по три години брак. „Мирор“ пишува дека причината за тоа е измама, но и гласини дека раперот чека дете со друга жена – таа сега го демантираше тоа.

Нивното прво рочиште е закажано за 4 ноември.

(Фото) Џенифер Лопез во невообичаено издание

Пејачката и актерка е позната по тоа што секогаш се истакнува со својот стил, а сега одбра необична комбинација за да оди на шопинг.

Џенифер Лопез е позната по своите варијанти на облека кои ја истакнуваат нејзината беспрекорна фигура. Без разлика дали се комбинации што откриваат или покриваат, тие се главно тесни и прават сите погледи да бидат насочени кон неа.

Сепак, скоро секој пат кога папараците ја забележаа за време на купувањето, Џенифер носи многу удобна облека, и така беше и овој пат, но дури и поинтересна од вообичаеното!

Латино дивата, придружувана од нејзината ќерка Ема, синот Макс и Наташа и Ела, ќерката на нејзиниот свршеник Алекс Родригез, го посети Родео Драјв, улица во Беверли Хилс позната по продавниците на најлуксузните брендови. За оваа пригода избра темно кафеави риги во панталони и бела кошула - обете парчиња беа преголеми, додека високите потпетици ги замени со удобни кафеави оксфорд чевли кои изгледаат како да се извадени од некој машки плакар! На тоа додадете кафена чанта, тркалезни очила за сонце, инаку нејзиниот омилен додаток, и високо врзана коса и имате незаборавен стил.

(Фото) Мадона ги запрепасти фановите со изгледот

62-годишната поп-ѕвезда Маона вешто се обидува да ги сокрие годините, а третманите со ботокс ѝ се неизоставен дел. Меѓутоа, нејзините пријатели ја критикуваат поради тоа, велејќи ѝ да престане бидејќи повеќе не личи на себе.

Со најновата фотографија на Инстаграм покренала лавина коментари. Имено, таа сакала со објава на социјалните мрежи да ја подигне свеста за гласањето пред политичките избори во САД, но објавата отишла целосно во друг правец.

Многумина го коментирале нејзиниот изглед и ја прашувале дали станува збор за филтер за обработка на фотографијата или целосно се упропастила со естетски корекции.

„Ова не е мојата кралица. Личиш на вонземјанин од холивудските филмови, пластичниот хирург ужасно си ја одработел својата работа“, „Дали е ова реално?“, „Не сум бвидел полоши импланти од овие“, гласат некои од коментарите.

Освен што имала корекција на лицето, Мадона оваа година се пофалила дека ставила импланти и во задникот.

(Фото) Џенифер Лопез направи храбар потег со новата фризура

Стилистот Крис Аплтон сподели фотографија од Џенифер Лопез која позира со нова фризура. Славната пејачка се одлучи за шишки, а повторно ставила и долга екстензија.

„Одлично ти стојат шишките“, „Ти навистина не старееш“, „Преубава како и секогаш“ се само дел од коментарите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@jlo got bangs today ✨

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on

Популарно