(Фото) Лопез и Афлек „уловени“ на романтичен одмор

Откако Џеј Ло ја раскина веридбата со Алекс Родригез и додека се пишуваше дека Бен Афлек пати поради Ана де Армaс, некогашниот најпопуларен пар на планетата очигледно дека ја обновил својата љубовна врска.

Синоќа во светот одекна веста дека Џенифер Лопез и Бен Афлек биле фотографирани заедно по 17 години од раскинувањето на нивната веридба.

И, не само што биле забележани заедно, туку поранешните вереници биле фотографирани при враќањето од романтичниот винекд oд Монтана.

Странските медиуми објавија и ексклузивни фотографии од латино дивата и актерот во автомобил и како ги носат куферите покрај приватниот авион во Лос Анџелес, а „People“ пренесува дека тие двајца заедно поминале неколку денови.

„Тие имаат моќна врска. Беше брзо и интензивно, но Џенифер е среќна“, изјавил извор близок до парот.

Инаку, популарниот оскаровец и пејачката и актерка се вериле во далечната 2002 година, а биле првиот познат пар на којшто медиумите му осмислија и прекар - „Бенифер“.

Афлек и Лопез заедно глумеле во филмовите „Gigli“ и „Jersey Girl“, биле неразделни, а Бен се појавил и во спотот од песната на Џенифер „Jenny from the block“.

Сепак актерот не можел да го поднесе вниманието и притисокот од медиумите, па нивната венчавка од 2003 година била одложена за следната година, но тие официјално раскинале.

Се пишуваше и дека актерот е виновен за прекинувањето на нивната веридба и дека Џенифер била скршена од болка.

Во текот на годините коишто следеле, парот вообичаено не зборувал за нивната љубов, а Бен минатата година ги изненади сите кога ја споменал Џенифер во некое интервју.

„Таа е вистинска. Одвреме-навреме се слушаме и многу ја почитувам. Колку е неверојатно што својот најголем филмски хит го оствари во 50-те години од животот?“, изјавил актерот.

(Фото) Ноктите на Кајли Џенер собра речиси 6 милиони лајкови

Најмладата припадничка на кланот Кардашијан-Џенер несомнено е меѓу водечките трендсетерки на планетата, па многу девојки бараат модна инспирација на нејзиниот Инстаграм профил. Сепак, една од најновите фотографии објавена од Кајли ги подели мислења за тоа дали донела добра одлука.

Риалити ѕвездата и деловна жена, која веќе некое време има екстремно долги нокти, го покажа својот нов маникир - портокалови и украсени со 3Д точки кои личат на меурчиња, односно изгледаат како да се испрскани.

Оваа фотографија на Кајли собра 5,7 милиони лајкови, но ако прашате модни експерти, не треба да се очекува ова да стане тренд. Покрај тоа, многумина ги споредуваат нејзините нови нокти со габична инфекција и велат дека младата трендсетерка можела и подобро.

Дали беа премогу сурови кон Кајли или не погледнете па преудете и сами:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

(Фото) Евровизискиот победник заблеска на интернет со последната објава

Победникот на овогодишното издание на Евровизија, Дамијано Давид (22), објави фотографии кои предизвикаа реакции ширум светот, а многу ѝ се допаднале и на неговата девојка, моделот Џорџи Сорели (25).

Италијанецот позирал во кожни панталони и мрежеста блуза, со залижана коса и нашминкани очи и усни.

„Заљубен сум во мојот кармин за усни“, напишал Дамијано во описот на фотографиите кои ги споделил на Инстаграм.

Објавата брзо собрала милион и пол допаѓања, а ниту неговата девојка не останала рамнодушна на фотографиите.

„И јас сум“, одговорила Џорџи на зборовите на Дамијано. Нејзиниот коментар го лајкувале повеќе од 8.000 корисници.

Дамијано за кратко време ги освои девојките ширум светот и стана препознатлив по својот стил, па обожавателките и овојпат не го криеле воодушевувањето од неговиот изглед.

„Заљубена сум во тебе“, „Ожени ме“, „Биди мој“, се само некои од коментарите кои обожавателките ги оставиле под фотографиите.

Музичарот на Инстаграм моментално го следат повеќе од 3,8 милиони, меѓутоа, тој секојдневно има сè поголем број на фанови кои покрај музиката, го обожуваат и неговиот стил на облекување, но и шминкање.

(Видео) Стомачните мускули на министерот за туризам на Израел предизвикаа „лудило“ на социјалните мрежи

Израелскиот министер за туризам е новата ѕвезда на социјалните мрежи, а одговорни за тоа се - неговите стомачни!

Не е често да се гледаат политичари кои се спортски градени, така што секој што ќе се појави веднаш го привлекува вниманието на јавноста. Така, видеото на израелскиот министер за туризам, Џоел Разозов, предизвика вистинска бура на социјалните мрежи.

„Заборавија да ни го кажат ова - Разозов е најзгодниот министер за туризам што некогаш сме го имале“, гласи описот на видеото, на кое се гледа како тој излегува од вода, со даска за сурфање.

И не е изненадувачки што Разозов (40), инаку член на партијата на Јаир Лапид, има такво „извајано“ тело, имајќи предвид дека претходно успешно вежбаше џудо, а ја претставуваше земјата на европски и светски натпреварувања, како и на Олимписки игри.

Откако имаше неколку значајни повреди, тој реши повеќе да не спортува, па влезе во политиката. И покрај тоа, тој сепак редовно вежба и сурфа, а доказ за тоа е и најновото видео!

На состанокот во кабинетот во саботата, новиот израелски премиер Нафтали Бенет рече: „Џоел, престани да ги срамиш мажите пред нивните жени“. Розозов брзо одговори: „Јас само ги промовирам израелските плажи“.

Популарно