(Фото) Се огласи принцот Вилијам по повод раѓањето на ќерката на Хари и Меган

Ќерката на принцот Хари и Меган Маркл се роди во петокот, на 4 јуни, додека гордите родители ја споделија добрата вест со светот за викендот. 

Симболично, девојчето го доби името Лилибет Дајана. Лилибет е прекарот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета, а Дијана е името на нејзината баба, која, за жал, никогаш нема да ја запознае.

Бидејќи принцот Хари долго време беше во затегната врска со остатокот од кралското семејство, сите чекаа само едно - дали и на кој начин принцовите Чарлс и Вилијам ќе го објават раѓањето на малата Лилибет.

„Сите бевме среќни со веста за доаѓањето на бебето Лили. Честитки за Хари, Меган и Арчи “, објавено е на официјалниот профил на„ Инстаграм “на војводата и војвотката од Кембриџ, со црно-бела фотографија направена за време на бременоста на Меган

Објавата доби близу милион и пол лајкови и илјадници коментари, а најголемиот број се однесуваше на убавиот гест на Вилијам и Кејт.

Врската меѓу браќата е разнишана уште од моментот кога Хари и Меган објавија дека се одрекуваат од кралските должности. Сепак, Хари повеќе пати истакна дека се надева дека ќе ја „поправи“ својата врска со Вилијам, кога, исто како и неговиот татко, принцот Чарлс, тој го сака безрезервно.

Првите чекори кон помирувањето беа направени во април, на погребот на војводата од Единбург, кога беше забележано дека Вилијам и Хари разговараат како во „старите добри времиња“.

Џенифер Анистон прави неочекувани постапки

Sвездата на „Утринското шоу“ нема да присуствува на доделувањето на наградите „Еми“ во недела (19 септември) и покрај тоа што специјалната средба на „Пријателите“ доби четири номинации. Анистон уште се прилагодува да биде повторно со други луѓе по неколку месеци карантин среде пандемија.

Во видео-разговор на „Џими Кимел лајф“, таа рече: „Не, нема да одам. Мислам дека Бен Винстон, нашиот продуцент и режисер кој ја состави целата работа ќе оди.“

“Ова е голем чекор за мене да бидам тука. Јас сега правам бебешки чекори.“

Во меѓувреме, 52-годишната актерка призна дека сака кога нејзиниот и ликот на Рис Витерспун во The Morning Show – Алекс Леви и Бредли Џексон – се расправаат бидејќи тоа таа и Рис имаат одличен пријателски однос во реалниот живот.

„Секогаш е забавно да се расправаш со Рис затоа што таа не е таква во реалноста. Таа е толку слатка и зрачи со енергија, како сонце,“ рече Џенифер.

Бритни Спирс прави пауза на социјалните мрежи по свршувачката

Американската поп sвезда Бритни Спирс најави дека прави пауза од социјалните мрежи за да ја прослави свршувачката.

39-годишната Бритни минатата недела објави дека ќе се омажи за нејзиното долгогодишно момче, а сега и свршеник, Сем Асгари.

Откако го избриша својот профил на Инстаграм, Спирс им рече на фановите на Твитер: „Не грижете се … наскоро ќе се вратам“.

Таа ги користеше своите профили на социјалните мрежи за да ги известува фановите за правната битка за ставање крај на 13-годишниот конзерваторски надзор, кој го контролира нејзиниот личен живот и финансии. Ваквиот надзор беше наметнат во 2008 година, кога се појави загриженост за нејзиното ментално здравје.

Според неколку американски портали, пејачката пред да го избрише својот Инстаграм-профил споделила објава на Инстаграм во која пишува: „Чекав 13 години за својата слобода“.

(Фото) Голема бела ајкула му правеше друштво на познатиот актер додека сурфаше кај Малибу

На прв поглед секој може да помисли дека е сцена од „Ајкула“, хорор-филм на Стивен Спилберг за огромна бела ајкула која тероризира мала крајбрежна заедница.

Но, сликата на заканувачка ајкула која кружи околу штицата за сурфање на холивудската sвезда Орландо Блум е всушност реална, а актерот го привлече вниманието додека се движел низ водите на Пацификот крај брегот на Малибу.

Блум (44) сурфал со пријател кога Карлос Гауна снимил клип со голема млада бела ајкула како се движи во водата под него.

Актерот го тагна, односно го означи Гауна – локален фотограф кој стекна слава на социјалните мрежи со неговите преубави фотографии од зајдисонце околу Малибу.

„Супер ден, човеку“, напиша Карлос на објавата на Орландо. „Имаше убав поглед на голема млада бела ајкула. Среќно за тебе! Нешто што никогаш нема да го заборавиш. Многу мирна ајкула која се лади во Малибу!“

Популарно