(Фото) Меланија Трамп го продава својот легендарен бел шешир

Некогашната прва дама на САД, Меланија Трамп, одлучила да продаде предмети кои со години биле во нејзина сопственост.

Меланија Трамп, сопругата на американскиот бизнисмен и поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, на аукција ќе предаде три вредни предмети, соопштил нејзиниот ПР тим. 

Првиот од нив бил белиот шешир кој Меланија го носела во Белата куќа во 2018 година, на приемот кој Трамп и таа им го приредија на францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит.

Него го дизајнирал Ерв Пиер, личниот стилист на поранешната прва дама, за Меланија да има впечатлив аксесоар покрај белиот комплет од „Michael Kros“ составен од сако и здолниште чија цена изнесувала дури 2.195 долари.

Таа го потпишала шеширот, а почетната цена на аукцијата изнесувала 250.000 долари. Интересно, понудите ќе бидат прифатени исклучително преку SOL, кој е облик на криптовалута, а ова е првпат некоја поранешна американска прва дама да се впушти во таква „авантура“.

Покрај шеширот, Меланија продава „неименувано дигитално уметничко дело“, како и акварел од уметникот Марк Антан Кулон.

Во соопштението е нагласено дека Меланија дел од приходите од продажбата од овие предмети ќе ги одвои за иницијативата која е дел од програмата „Be Best“ која Меланија ја основала додека била прва дама.

(Фото) Едната нога на Хајди Клум е осигурена на повисока сума од другата

Германската убавица Хајди Клум во текот на гостувањето во емисијата на Елен Деџенерис објасни дека едната нога ѝ е осигурена на повисока сума од другата.

48-годишната манекенка во сегментот наречен „Хајди Бланкинг Клум“ ѝ кажа на Елен дека клиент ѝ направил полиса за осигурување од 2 милиона долари на нејзините нозе, а дека едната чини повеќе.

Германскиот супермодел рече дека едната нога ѝ е поскапа од другата додавајќи дека „чудни се работите што некои луѓе ги прават“.

Судијката на „Америка има талент“ алудира на претходна несреќа, во која ѝ била повредена едната нога.

„Кога бев млада, паднав на стакло и имам голема лузна“, рече Клум, која во емисијата носи розово здолниште и изгледа прекрасно како и секогаш.

„Ставив толку многу спреј-тен што не можете да ја видите во моментот“, се пошегува таа.

(Фото) Новата девојка на Канје Вест е плукната Ким Кардашјан

Џулија Фокс, новата муза на раперот Канје Вест, реплицира култен изглед инспириран од „Матрикс“ додека го прославуваше роденденот на синчето Валентино во Њујорк.

Додека таа продолжува да користи стилски совети од 44-годишниот рапер, ѕвездата на Uncut Gems беше лика и прилика на неговата отуѓена сопруга Ким додека вечераше во Лусиен во Ист Вилиџ, Менхетн, во неделата.

За забавата со својот син и пријателите, актерката облече долг црн кожен капут, соодветни панталони, ракавици и мали очила за сонце.

Овој црн комплет инспириран од „Матрикс“ можеби им изгледа познат на многу фанови на Ким Кардашјан бидејќи таа објави свои фотографии во многу сличен комплет минатиот месец.

Кавгата меѓу Бритни Спирс и сестра ѝ продолжува

Бритни Спирс тврди дека нејзиното семејство се однесувало со неа полошо од осуденик на смрт за време на т.н. конзерваторски надзор.

Ова изјава доаѓа во време на голема расправија со сестра ѝ Џејми Лин.

Поп-ѕвездата (40), која беше под посебен надзор од страна на нејзиното семејство од 2008 до 2021 година, тврдеше дека Џејми Лин не направила ништо за да ѝ помогне и дека се чувствува повредена од обвинувањата искажани од нејзината сестра.

Во текот на промоцијата на својата автобиографија Things I Should Have Said („Работи што требаше да ги кажам“), Џејми Лин изјави за „Најтлајн“ дека сестра ѝ ја заклучила во соба со нож во времето кога покажувала непредвидливо однесување, на што Бритни ја нарече ѓубре на социјалните мрежи.

Бритни се огласи на „Твитер“ со ново отворено писмо: „Џејми Лин, мислам дека твојата книга воопшто не е за мене. Реагирав грубо бидејќи очигледно ме повреди со работите што ги измислуваш за мене!!!“

Популарно