Кралицата Елизабета и останатите членови од кралското семејство се плашат од новиот потег на Хари

Принцот Хари оваа година треба да ја промовира својата книга во која вети дека ќе ја изнесе вистината за својот живот, а членовите од неговото семејство се во страв од тврдењата кои ќе бидат изнесени во неа.

Според странските медиуми, принцот Хари оваа година би требало да ги објави своите со нетрпение очекувани мемоари, а еден од кралските експерти смета дека поради промоцијата тој и Меган Маркл би можеле да изнесат некои нови шокантни тврдења за времето поминато во кралското семејство.

Во следните 12 месеци членовите на британското кралско семејство ќе бидат доста зафатени, не само затоа што кралицата ќе го прослави платинестиот јубилеј, туку оваа година ќе биде клучна за принцот Хари, кој ќе ја објави единствената вистина за својот живот.

Веста дека ќе објави книга, наводно предизвикала голем страв кај членовите на кралското семејство, но датумот на објавување сè уште не е објавен и не е потврдено што точно ќе има во книгата.

Но, според „Mirror“, се шпекулира дека таа би можела да зборува за врската меѓу Хари и неговиот татко, принцот Чарлс и неговиот брат принцот Вилијам, за тоа како тој го напуштил кралското семејство и за наводниот расист од дворецот.

А според кралскиот експерт Кејти Никол, Хари и Меган планирале да откријат уште неколку сочни детали кои би можеле да предизвикаат дополнителна тензија во дворецот.

„Книгата без сомнежи ќе биде полна со поинтимни и пошокантни откритија, бидејќи Хари немаше да добие неколку милиони фунти аванс без да вети некои сочни детали. Мислам дека Хари и Меган ќе имаат внимателно осмислена промоција, која ќе ја направат неколку месеци пред да биде објавена книгата. Ќе има уште шокантни нови тврдења, можеби најголеми досега. Сигурна сум дека кралицата е многу загрижена поради тоа и дека членовите на кралското семејство мора да бидат подготвени на сè“, изјавила Кејти за магазинот „Closer“.

Хари ја најави својата книга уште минатата година и вети дека таа ќе биде вистинска и целосно точна приказна за неговиот живот.

„Ова не го пишувам од перспектива на принц, туку како човекот што станав. Носев многу капи низ годините, буквално и фигуративно, и се надевам дека раскажувајќи ја мојата приказна, низ подемите и падовите, грешките и научените лекции, ќе покажам дека без разлика од каде доаѓаме, имаме повеќе заедничко од што мислиме“, рекол тогаш.

Прекината е истрагата за сообраќајната несреќа, во која загина Ен Хеч

Полицискиот оддел во Лос Анџелес откри дека истрагата за несреќата нема да продолжи:

– Истрагата за сообраќајната несреќа што се случи на 5 август во Калифорнија, во која актерката Ен Хеч се здоби со смртни повреди, ќе биде завршена по вчерашната вест дека актерката починала. Од денеска нема да има дополнителни истражни активности за овој случај. Сите информации или записи побарани од властите пред овој пресврт ќе продолжат да се собираат и формално да се додаваат во случајот.“

Да потсетиме, актерката под дејство на психоактивни супстанци со својот автомобил влетала во гаража на двокатна куќа, која и припаѓала на Џенифер Дуранд, но била изнајмена од жена по име Мишел. По судирот избувнал пожар што ги зафатил куќата и возилото во кое била актерката, а во кој што биле уништени предметите на споменатата жена.

(Видео)ФБИ: Алек Болдвин сепак го повлекол чкрапалото на сетот, кога загина снимателката

Истрагата на ФБИ открила дека Алек Болдвин го повлекол чкрапалото на пиштолот по што загина камерманка на сетот на филмот „Раст“.

Болдвин случајно ја застрелал Халина Хачинс за време на снимањето на филмот во октомври 2021 година, но тврдел дека тој всушност не го повлекол чкрапалото. Сепак, новата форензичка истрага на ФБИ вели дека куршумите не можеле да бидат испукани од оружје без физичко повлекување на чкрапалото, пишува Sky News.

„Пиштолот не можеше да пука без тој да го повлече чкрапалото“, се вели во извештајот.

Во извештајот смртта на камерманката е окарактеризирана како „несреќен случај“.

„Смртта произлезе од прострелна рана во градниот кош. Прегледот на достапните извештаи за спроведување на законот не покажа убедливи докази дека огненото оружје намерно било наполнето со муниција во моментот на пукањето“, се вели во извештајот.

„Врз основа на сите достапни информации, вклучително и отсуството на очигледна намера да се предизвика повреда или смрт, начинот на смрт најдобро се класифицира како несреќа“, се заклучува.

Да потсетиме, Болдвин во октомври минатата година ја застрела камерманката Хачинс (42) додека, како што рече, вежбал со пиштолот за кој верувал дека е безбеден.

Актерот, кој беше и продуцент на филмот, претходно изјави дека не го повлекол чкрапалото и дека нема поим како вистинскиот куршум завршил на снимањето. Властите, исто така, ги обвинија продуцентите на филмот за кршење на безбедносните протоколи и ги казнија со 136.793 долари. Истрагата на Одделот за животна средина во Ново Мексико покажа дека режисерите „покажале рамнодушност кон опасностите поврзани со употребата на огнено оружје на снимањето“.

Актерката наскоро ќе биде исклучена од апаратите кои ја одржуваат во живот, се чека потврда дали нејзините органи ќе бидат донирани: „Нема да преживее...“

Актерката Ен Хеч моментално се наоѓа на апарати за одржување во живот, а семејството соопштило дека нејзиниот мозок е многу оштетен и дека актерката за жал нема да преживее.

Семејството на Ен Хеч дало изјава за јавноста за состојбата на актерката и при таа прилика соопштило дека „не очекува дека актерката ќе преживее“, со оглед на тоа што има голема повреда на мозокот.

Откако се случила незгодата, Ен доживеала голема повреда на мозокот, а сега се наоѓа на апарати кои ја одржуваат во живот. Се чека потврда дали нејзините органи можат да бидат донирани, пренесува „Daily Mail“.

„Сакаме да им се заблагодариме на сите за убавите желби и молитвите за закрепнувањето на Ен и да се заблагодариме на посветениот персонал и прекрасните медицински сестри кои се грижеа за Ен во Гросмановиот центар за изгореници во болницата Вест Хилс. За жал поради несреќата Ен претрпе тешка повреда на мозокот и останува во кома, во критична состојба. Не се очекува да преживее“, пишува во соопштението.

„Ен имаше големо срце и го допре секој кој ја сретнал со својата великодушност. Имаше и повеќе од неверојатен талент, сакаше да им пренесе на другите радост и добрина. Ќе биде запаметена по својата храбра искреност и многу ќе ни недостасува“, се додава во изјавата.

Полицијата во четвртокот за „CNN“ изјави дека Хеч била под влијание на опијати за време на инцидентот, но дека „потребно е дополнително тестирање за да се исклучат било какви лекови кои ги добила во болницата“, изјавила полицајката Ени Хернандез.

Хеч во петокот удрила со автомобилот во гаража во населбата Мар Виста во Лос Анџелес. Судирот предизвикал и пожар којшто се гасел еден час.

Инаку, Ен е позната по улогите во филмовите како што се „Psyho“, „Donnie Brasco“ и „Cedar Rapids“, а меѓу 1997 година и 2000 година била во љубовна врска со водителката Елен Деџенерис.

Популарно