Џеј Ло имала големи барања од момчињата

Познатата пејачка Џенифер Лопез имала правила кои морале да ги почитуваат нејзините поранешни момчиња, а тоа биле четири пати интимни односи во неделата и пристап до нивните мобилни телефони 24 часа дневно.

Џеј Ло така можела да открие дали некој од нив ја изневерува, па така беше и со нејзиниот поразнешен сопруг сопруг Марк Ентони, а денес е со Бен Афлек.

Извор близок до семејството открива дека во нивните авиони нема стјуардеси, зашто во минатото Ентони имал афера со една од нив, па сега работат само мажи.

Авторката на „Сексот и градот“ не ги добила хонорарите што ги заслужила

Кендис Бушнел се пожали дека не ги добила парите што ги заслужила за „Сексот и градот“ по огромниот успех на серијата, базирана на нејзината истоимена колумна во „Њујорк обсервер“.

Авторката на истоимениот бестселер вели дека видела само мал дел од стотиците милиони долари што ги заработи серијата. Таа ја критикува серијата дека не ѝ платиле доволно по хонорарот од 60.000 долари.

64-годишната Кендис напиша колумна за „Њујорк опсервер“, која беше адаптирана во најпродавана антологија.

Но, кога книгите му биле продадени на Ејч-би-о за она што потоа стана мултимилионски серијал – шест сезони и два филма со Сара Џесика Паркер во главната улога – на авторката наводно ѝ биле исплатени само 60.000 долари за правата.

Во интервју за весникот „Сандеј мирор“ таа вели: „Не ги добив хонорарите што ги заслужив. Знаев дека тоа не е добра зделка, но бев под притисок од разни причини. Дури и мојот покоен татко во една пригода пред 15-ина години ми рече: Посакувам да учествуваше поцелосно во економскиот успех на ова дело“.

Кендис се надева дека продолжението на серијата, со наслов And Just Like That… („И, едноставно, така…“), кое неодамна се врати во втора сезона – ќе продолжи да се прикажува со успех.

Но, таа се прашува што се случило со својата верзија што ја вгради во книгата во ликот на Кери Бредшо пред да забележи дека Сара Џесика Паркер успеала да го направи тоа на свој начин и станала омилена меѓу фановите на серијата.

„Што се случи со Кери? Сè се вртеше околу мистер Биг – јас не ја замислив така приказната. Мојата цел, мојата порака до жените не е да го бараат господин Биг. Треба да бидат свој сопствен мистер Биг. Сè е во пронаоѓање љубов, а тоа не е мојата порака до жените. Мојата порака е самоактуализација. Но, Кери е омилена кај фановите. Таа го направи тоа на свој начин – и добро за неа“.

Меколи Калкин на прошетка со двата сина и свршеницата

Меколи Калкин и неговата свршеница Бренда Сонг беа фотографирани во Барбенк, Калифорнија.

Актерот (42), кој како мал се прослави со улогата на Кевин во божиќниот класик „Сам дома“, и актерката од „Долфејс“ (35) ја потврдија својата свршувачка претходно оваа година, а во понеделникот беа забележани со нивните два сина.

Меколи и Бренда се запознаа на снимањето на филмот Changeland од 2019 година.

Двојката првпат поттикна шпекулации за романса кога филмот сè уште беше во продукција во септември 2017 година кога беа видени на фармата Нотс Бери во Буена Парк, Калифорнија.

Меколи, главниот протагонист во „Сам дома“, комедија што нема кој не ја знае или кој не ја гледал, беше најплатеното дете актер во историјата.

Тој го глумеше осумгодишниот Кевин Мекалистер, кој мора да ја заштити својата куќа од двајца крадци кога случајно ќе биде оставен сам дома од семејството.

Бред Пит го прекина молкот со нови тврдења за Анџелина Џоли

Бред Пит ја обвини поранешната сопруга Анџелина Џоли дека го продала својот удел во винарницата во јужна Франција за намерно да му наштети на неговиот углед.

Поранешната двојка е заглавена во спор откога Џоли својот удел во „Шато Миравал“ му го продаде на „Тенут дел Мондо, подружница на „Столи груп“, поради што нејзиниот поранешен сопруг поведе правна постапка.

Познат како „Шато Миравал“, имотот вклучува и замок и винарница – па дури беше и местото на свадбата на парот во 2014 година.

Пит тврди дека кога ги купиле лозјето и замокот на југот од Франција, двајцата се обврзале никогаш да не го продаваат својот дел без дозвола на другиот.

Но, според судските документи до кои дојде „Дејли мејл“, а биле поднесени во Лос Анџелес минатата недела, Пит дознал од соопштението за медиуми дека Џоли тајно ја продала својата половина на руски олигарх во 2021 година. Тој наводно дознал дека има нови деловни партнери по излегувањето на соопштението.

„Како што ќе се покаже на судењето, постапките на Џоли беа незаконски, сериозно и намерно го оштетија Пит, а таа неправедно се збогати“, се наведува во документите.

Во својата ревидирана тужба Пит е дециден дека му било скратено правото да го откупи делот на својата поранешна сопруга во винарницата, а со преземањето на нејзиниот удел од страна на рускиот олигарх Уриј Шефлер брендот станал поврзан со Русија, нејзините хомофобични закони и војната против Украина, што потенцијално ќе го оцрни името на „Шато Миравал“.

Во поднесокот е наведено дека Анџелина првично признала дека може или да му дозволи на Бред да ја откупи или заеднички да го продадат бизнисот и се согласила да се подели на 68 со 38 проценти во негова корист бидејќи тој повеќе вложувал.

„Но, во летото 2021 година, во услови на жесток судски спор за старателството над децата, Џоли ги прекина разговорите и тајно продаде 50 отсто од акциите во семејниот дом и семејниот бизнис на ‘Тенут дел Мондо’“, стои во удскиот документ.

„’Тенут дел Мондо’ е дел од конгломератот за алкохолни пијалоци поврзани со ‘Столи груп’, поврзана со Русија, во сопственост и под контрола на милијардерот Јуриј Шефлер“.

„Шефлер, кого американското Министерство за финансии го означи како олигарх во Руската Федерација, претходно сакаше да го купи ‘Миравал’, а Пит го одби“.

„Пит дозна за наводната продажба на делот на Џоли на ‘Столи груп’ преку соопштението за печат, во кое стои дека ‘Столи’ е воодушевен што има место покрај Бред Пит како кустос на ‘миравал розе’“.

„Тоа било планирано: Џоли тајно соработувала со Шефлер и неговите соработници за да ја финализира наводната продажба, се потрудила Пит да не дознае ништо бидејќи ‘Столи груп’ и Џоли свесно ги прекршија договорните права и донесоа странец во семејниот дом на Пит“.

Ревидираната тужба го посочува сообвинетиот Шефлер како виновник за дестабилизација на винарницата и учество во заговор за непријателско преземање.

Популарно