(Фото) Прво појавување на Ријана откако се породи

Поп ѕвездата Ријана беше фотографирана за прв пат откако се породи минатата недела и го доби своето прво дете со раперот Асап Роки.

Веста дека добила син го обиколи светот пред неколку дена, но според тврдењата на американските медиуми пејачката всушност се породила на 13 мај.

Иако во текот на целата бременост ја шокираше јавноста со разголените комбинации на облека, првите фотографии по породувањето покажуваат дека таа сега е поинаку расположена.

Имено, таа се прошета по улиците на Лос Анџелес во опуштена и лежерна комбинација, односно широк дуксер и панталони.

Таа остана верна на себе и на својот стил, а сепак додаде впечатлив златен накит.

Да потсетиме, раѓањето на синот на Ријана и го честиташе поранешниот партнер Крис Браун, со кој беше во врска од 2007 до 2009 година, а која заврши неславно кога музичарот ја претепа.

(Фото) Шакира не ја тргнува насмевката од лице, фатена на плажа со непознат маж

Пејачката Шакира е фатена со непознат маж на плажа, а сите забележале дека не ја тргнува насмевката од лицето.

По разделувањето со фудбалерот Пике, пејачката била често нерасположена, но изгледа дека сега нашла причина за насмевка.

На плажа во Шпанија таа го покажала своето згодно тело, затегната во костим за сурфање, во друштво со непознат маж.

Македонскиот јутјубер Стефан Лазаров ја пoкажа неверојатната трансформација

Познатиот македонски јутјубер, Стефан Лазаров, на својот Инстаграм профил објави фотографии од трансформацијата на своето тело, по што доби многу позитивни коментари од своите следбеници.

Инаку, Лазаров речиси секојдневно ги информираше, а воедно и ги мотивираше своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм за својата напорна работа на промената на неговиот физички изглед, но тој за тоа вели дека физичката промена за него не е најголемиот успех.

Лазаров на Инстаграм сподели две фотографии со своите следбеници, од кои едната е направена пред неколку месеци и другата е онаа на која трансформацијата на неговото тело е и повеќе од очигледна.

Лазаров под објавените фотографии напиша:

„Седам...размислувам што да пишам... а што би пишале вие на слика на која се гледа цела мака, убавина, промена и задоволство.. Лево го гледате дечкото кој постојано наоѓаше изговори.

Многу работа, јутуб, немам време, ај да пивнеме, ај од утре...а десно? Десно ја гледате најдобрата верзија од мене..

И не се радувам само за изгледот. Тоа е најнебитно во овој случај. На секое поле се подобрив. Продуктивноста, среќата, борбеноста, одговорноста, тие се сега моите најдобри пријатели. Сакам јавно да му кажам фала на мојот брат @pakigram кој ми го промени животот. Направи да се запознаам со шампионот во мене. И покрај сите приоритети и обврски , 135 дена бев како војник. Не промашив ниту еден ден, ниту еден саат, минута, секунда...

А сега е време за нови цели, нови визии, нови предизвици. Фала на сите што верувавте во мене и ме поддржувавте. Јас си го сменив животот, сега на ред е некој од вас“.

Агнеса Органџиева ужива на плажа

Деновиве Агнеса Органџиева ужива на летен одмор, а плажата дефинитивно е место каде што не е потребно посебно дотерување.

Така Агнеса ги изненади следбениците на социјалните мрежи каде што е доста активна во последно време, споделувајќи фотографии без грам шминка на себе.

Иако не повеќето фотографии секогаш е стокмена од глава до пети, овој пат Агнеса испозира во костим за капење на зајдисонце и без шминка.

Под фотографиите се редеа пофални коментари за нејзиниот изглед.

Популарно